Remis i spory niedosyt w Tomaszowie

Lechia Tomaszów zremisowała 1:1 (0:0) ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki w niedzielnym spotkaniu 16. kolejki III ligi (grupa I). Podopieczni Daniela Myśliwca mogą jednak czuć niedosyt. Prowadzili do 85. minuty 1:0, nie strzelili również bramki z rzutu karnego na samym początku meczu. Nie potrafią wygrać od 22 września, kiedy to pokonali Unię Skierniewice 5:3.

Przed meczem kibice i piłkarze obu drużyn odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, a dyrektor sportowy tomaszowskiego klubu Paweł Magdoń otrzymał od zarządu klubu upominek z okazji swoich 40 urodzin. Chwilę po rozpoczęciu gry mogło być 1:0 dla Lechii. Ręką we własnym polu karnym zagrał jeden z piłkarzy Świtu, a sędzia podyktował jedenastkę. Do piłki poszedł Kamil Szymczak, ale jego strzał obronił w świetnym stylu 19-letni bramkarz gości Błażej Niezgoda. Rosły golkiper Świtu raz jeszcze zażegnał niebezpieczeństwo przenosząc w 36. minucie futbolówkę nad poprzeczkę. Chwilę wcześniej wyborną interwencją popisał się także Mateusz Awdziewicz broniąc uderzenie z wolnego Krystiana Pomorskiego.

Jeszcze ciekawsza była druga połowa. W 58. minucie świetną akcję przeprowadził Szymczak, który obsłużył podaniem Igora Kanię. Zawodnikowi Lechii piłka zeszła nieco z nogi, ale ku uciesze wszystkich wpadła do bramki. Po stracie gola przewagę osiągnął Świt, a spore ożywienie w szeregi gości wniósł Arkadiusz Ciach. Gospodarze bronili się, ale w 85. minucie nie zdążyli upilnować Ciacha, który strzałem głową doprowadził do wyrównania i jak się później okazało ustalił wynik meczu na 1:1. Lechia kończyła mecz w dziesiątkę po dwóch żółtych kartkach dla Bartłomieja Cieślika, ale nie miało to wpływu na końcowy rezultat.

Lechia Tomaszów – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:1 (0:0)
Bramki: Igor Kania 58 – Arkadiusz Ciach 85

Lechia: Awdziewicz – Bąkowicz (88′ Snopczyński), Cyran ż, Jakubczyk, Lewiński (86′ Kaproń) – Cieślik ż, cz, Peda, Szymczak ż, Pawlik, Wuwer (90′ Przedbora) – Kania (75′ Kubiak)