AKTUALNOŚCI
Trudne spotkanie łódzkich piłkarek

W czasie tego weekendu rozegrana zostanie ostatnia kolejka rundy jesiennej Ekstraligi piłki nożnej kobiet. W niedzielę, na stadionie przy ulicy Milionowej, TME GROT SMS Łódź zmierzy się u siebie z GKS Katowice. Początek spotkania zaplanowano na 13:00, a wstęp na mecz jest wolny. Dla łodzianek to przysłowiowy pojedynek o sześć punktów.

kurtki zimowe sportowe keeza

GKS, po zwycięstwie nad Medykiem Konin w poprzedniej kolejce, ma trzy punkty przewagi nad SMS. Sąsiad w tabeli, Czarni Sosnowiec, ma łatwego rywala (Mitech Żywiec), AZS Kraków podejmuje AZS Wałbrzych. W przypadku porażki i wygranych rywalek, łodzianki w rundzie wiosennej mogą więc nie liczyć się w walce o czołowe lokaty.

Trener Marek Chojnacki ma do dyspozycji wszystkie podstawowe piłkarki, na czele z reprezentantkami kraju: Adrianą Achcińską, Anną Rędzią i Olhą Zubchyk, które w bojowych nastrojach wróciły do Łodzi po remisie z Hiszpanią (0:0) w eliminacjach mistrzostw Europy.

W dotychczasowych meczach Ekstraligi, SMS jeszcze nie wygrał z GKS: dwukrotnie przegrał (0:1 i 1:2) oraz raz zremisował (1:1).

Ostatnia kolejka Ekstraligi nie oznacza dla piłkarek końca tegorocznych zmagań. W przyszłą sobotę, w 1/16 finału Pucharu Polski, TME GROT SMS zmierzy się w Kielcach z drugoligowym KSP, natomiast pierwszoligowy zespół SMS II zagra u siebie z ekstraligowym AZS Kraków. Zwycięzcy zagrają w 1/8 finału 30 listopada.

Dodaj komentarz

  Subskrybuj  
Powiadom o