Druga wyjazdowa wygrana Brunatnych

Beniaminek I ligi GKS Bełchatów, po raz drugi w tym sezonie, zainkasował komplet punktów na wyjeździe. W sobotę podopieczni trenera Artura Derbina pokonali w Olsztynie tamtejszy Stomil, którego trenerem jest były szkoleniowiec Pelikana Łowicz i ŁKS Piotr Zajączkowski 1:0. Gola na wagę trzech punktów strzelił tuż przed końcem meczu Bartosz Biel.

Pierwsze minuty tego spotkania należały do miejscowych, którzy stworzyli sobie dwie dobre okazje bramkowe. Na szczęście dla GKS żadnej nie wykorzystali. W odpowiedzi Mateusz Marzec był blisko strzelenia gola. W 30. minucie po błędzie Daniela Niżnika wyborną okazję zmarnował natomiast Wiktor Biedrzycki. Za to w 39. minucie miejscowi domagali się jedenastki. Ich zdaniem jeden z obrońców GKS dotknął piłki ręką we własnym polu karnym. Sędzia był innego zdania.

Po zmianie stron bełchatowianie grali odważniej i w końcu po składnej akcji całej drużyny Bartosz Biel strzelił gola na wagę zwycięstwa.

Stomil Olsztyn – GKS Bełchatów 0:1 (0:0)
Bramka: Bartosz Biel 85

GKS: Niżnik – Grzelak, Kołodziejski, Magiera, Wołkowicz – Biel, Małachowski, Marzec (87′ Bartosiak), Czajkowski, Thiakane (76′ Putin) – Kocyła (90′ Mas)