Lechia Tomaszów mistrzem delegatury

W Piotrkowie Trybunalskim rozegrano pierwszy z trzech zaplanowanych turniejów o mistrzostwo piotrkowskiej delegatury ŁZPN (dawniej mistrzostwo okręgu). Były to jednocześnie eliminacje rocznika 2009 do XX Halowego Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego. Wzięło w nich udział osiem drużyn, a najlepsze okazały się dwie, reprezentujące Tomaszów Mazowiecki.

Mistrzostwo wywalczyła Lechia Tomaszów, która pokonała w finale Mazovię Tomaszów 3:0. W pojedynku o trzecie miejsce Szóstka Radomsko wygrała z UKS RAP Radomsko 2:0.

Zwycięski zespół zagrał w następującym składzie: Antoni Pawełkiewicz, Jakub Dembowski, Tobiasz Będziński, Tomasz Bielejewski, Denis Kacperek, Karol Klimek, Stefan Adamus, Paweł Ziober i Bartłomiej Chyb. Trenerem drużyny jest Radosław Wilczyński.

Najlepszym strzelcem turnieju został Kamil Konewka (Mazovia) – 8 bramek, najlepszym zawodnikiem turnieju zaś Bartłomiej Chyb (Lechia). Puchary wręczył prezes ŁZPN Adam Kaźmierczak. Lechia i Mazovia reprezentować będą piotrkowską delegaturę 24 listopada w turnieju, który odbędzie się w Łodzi przy ulicy Rzgowskiej.