AKTUALNOŚCI
Co działo się na boisku w Ozorkowie?

Wydział Dyscypliny ŁZPN zmuszony będzie zająć się sprawą zajść podczas i po zakończeniu spotkania 13. kolejki łódzkiej klasy A (grupa III) pomiędzy Kotanem Ozorków i Magnatem Sierpów. Na boisku rywalizacja zakończyła się wygraną ozorkowian 4:1. Kilka osób z Magnata, jak wynika z sędziowskiego protokołu, nie utrzymało jednak nerwów na wodzy.

Wszystko rozpoczęło się w 34. minucie kiedy zawodnik Magnata Mateusz Nowakowski ujrzał żółtą kartkę za nierozważny atak na nogi przeciwnika. Sytuacja zaostrzyła się w drugiej połowie. Siedem minut po wznowieniu gry upomniany został trener Magnata Tomasz Adamczewski, a wykluczony zaś kierownik Andrzej Kurkowski, który obrażał sędziego głównego zarzucając mu nadwagę. Po wykluczeniu pan Kurkowski nadal ubliżał arbitrowi nazywając go złośliwie gwiazdą i pajacem. Kilka słów nie nadaje się również do zacytowania.

Ciekawostką jest to, że do strefy technicznej weszła w pewnym momencie kobieta, do której, jak opisał sędzia, zwracali się zawodnicy po imieniu – Magda. Miała grozić arbitrom publikacją jakiegoś nagrania. W 64. minucie drugą żółtą kartką napomniany został Mateusz Nowakowski i wtedy się zaczęło. Piłkarz groził sędziom, że będzie za nimi jechał, a jeden z kibiców Magnata poszedł jeszcze dalej – grożąc arbitrom śmiercią. Kierownik Magnata po spotkaniu odmówił podpisania protokołu, natomiast robił zdjęcia samochodu, którym przyjechali na mecz sędziowie.

O decyzjach Wydziału Dyscypliny ŁZPN oczywiście poinformujemy.

Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Jarek
8 miesięcy temu

Wykluczyć z rozgrywek to nie są piłkarze to by

Marcin
8 miesięcy temu

Jestem kibicem z Ozorkowa i akurat miałem przyjemność być na opisanym wyżej mecz. Po raz kolejny reporter tej „poczytnej” strony wprowadza całe społeczeństwo piłkarskie w błąd wylewajac wiadro pomyj na drużynę z Sierpowa co doprowadza do fali hejtu. Od 54 minuty faktycznie zrobiło się nerwowo ale spowodowane to było błędem sędziego głównego, który po konsultacji z bocznym arbitrem przy wyniku 1:1 przyznał drużynie gospodarzy karnego. Nie mogę dokładnie opisać jakie komentarze były na ławce rezerwowych po tej sytuacji jednak jedna rzecz udało mi się usłyszeć jak arbiter boczny po czerwonej kartce dla Nowakowskiego za dwa faule powiedział do schodzacego zawodnika… Czytaj więcej »

Sierpów
8 miesięcy temu

Zachowanie sedziow na meczach wobec druzyny Magnata jest częściowo spowodowane tym ze klub pisze skargi na sędziów a ze źródeł sędziowskich wyszla informacja ze trzeba ich karac za cokolwiek.

Kasia
8 miesięcy temu

Witam byłam na dwóch meczach tej drużyny i jedyne co mogę stwierdzić to to że jeszcze chyba nie urodził się sędzia z którego byli by zadowoleni. A przebieg meczu hm… A słowa wychodzące z ust kierownika, trenera i zawodników myślę że ani jedno słowo nie nadaje się żeby tutaj napisać. A skoro zna się ” kibiców” zwracając się do nich po imieniu to chyba można nad nimi zapanować. Lub stwierdzenie że Kotan Ozorków nie jest honorowy bo nie przerwał meczu jest śmieszne. Co do sędziów to nie był pierwszy mecz na którym pokazali swoją ” kulturę” mimo że na trybunach… Czytaj więcej »

Kmicic
8 miesięcy temu

„Kończ waść wstydu oszczędź”