Lechia Tomaszów zakończyła rok wygraną

Znakomite zakończenie 2019 roku w wykonaniu Lechii Tomaszów. Podopieczni Daniela Myśliwca pokonali przed własną publicznością Concordię Elbląg 2:0 (0:0) i odnieśli tym samym pierwszą wygraną od 22 września, kiedy pokonali Unię Skierniewice 5:3. Bohaterem meczu był bramkarz Lechii Mateusz Awdziewicz, który w pierwszej połowie wybronił kilka sytuacji sam na sam.

Przez pierwsze pół godziny więcej z gry miała Concordia. Lechia czyste konto zawdzięczała świetnej postawie Mateusza Awdziewicza. W odpowiedzi mocno z dystansu uderzył Kamil Szymczak, ale piłka przeleciała obok słupka. Znacznie ciekawiej było po zmianie stron. Kwadrans po wznowieniu gry padła upragniona bramka dla Lechii, a lepiej swój celownik ustalił tym razem Szymczak. Po strzeleniu bramki Lechia dostała wiatru w żagle i stworzyła pod bramką Pawła Łakoty kilka następnych sytuacji. W 88. minucie wynik spotkania ustalił rezerwowy Bartosz Snopczyński.

Lechia Tomaszów – Concordia Elbląg 2:0 (0:0)
Bramki: Kamil Szymczak 60, Bartosz Snopczyński 88

Lechia: Awdziewicz – Cyran, Bąkowicz, Cieślik (59′ Świątek), Lewiński – Kania (84′ Kubiak), Szymczak (90′ Przedbora), Wuwer, Świątczak, Giełzak – Marcioch (69′ Snopczyński)

Concordia: Łakota – Maciejewski, Maciążek, Pawłowski (64′ Goliasz), Bukacki – Skierkowski (64′ Dankowski), Szawara, Lisiecki, Duda (84′ Ratajczyk), Lewandowski – Sulewski (46′ Tomczuk)