Widzew Łódź nowym liderem II ligi

Po raz pierwszy w historii Widzew Łódź wygrał ligowy mecz z Bytovią Bytów i w nagrodę awansował na pierwsze miejsce w tabeli II ligi. W niedzielne popołudnie podopieczni trenera Marcina Kaczmarka pokonali na swoim boisku zespół z Bytowa 4:0 (1:0). Piłkarską jesień Widzew zakończy w najbliższą sobotę (30 listopada) wyjazdowym meczem z Błękitnymi Stargard.

Widzewiacy przystępowali do tego meczu wiedząc o sobotnich wpadkach Górnika Łęczna oraz Resovii. Wygrana dawała im awans na pierwsze miejsce w drugoligowej tabeli. I rzeczywiście, rozpoczęli mecz z ogromnym animuszem. Już w 3. minucie Mateusz Możdżeń zmusił do kapitulacji bramkarza przyjezdnych. Gospodarze osiągnęli przewagę, ale Bytovia nie pasowała i miała dwie okazje na gola. Żadnej jednak nie wykorzystała.

Po zmianie stron Widzew kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń, co zresztą udokumentował trzema trafieniami. W 61. minucie Marcin Robak strzałem głową umieścił piłkę w siatce bramki gości, a tuż przed końcem spotkania w błogi nastrój wprawił kibiców Rafał Wolsztyński strzelając dwa gole w zaledwie kilka minut i ustalając wynik meczu na 4:0 dla Widzewa.

Widzew Łódź – Bytovia Bytów 4:0 (1:0)
Bramki: Mateusz Możdżeń 3,  Marcin Robak 61, Rafał Wolsztyński 82, 90

Widzew: Pawłowski – Kosakiewicz, Rudol, Tanżyna, Kordas – Możdżeń (90+2′ Piskorski), Poczobut, Kita (79′ Wolsztyński), Radwański (71′ Mandiangu), Gutowski (75′ Pięczek) – Robak