Widzew zakończył 2019 rok zwycięstwem

Inaczej być chyba nie mogło. Drużyna Marcina Kaczmarka od kilku kolejek spisuje się bez zarzutu w rozgrywkach II ligi i potwierdziła to w ostatnim w 2019 roku meczu o ligowe punkty. Widzew pokonał w Stargardzie miejscowych Błękitnych i tym samym przezimuje na pierwszym miejscu w ligowej tabeli. Kolejne dwa trafienia dołożył do swojego dorobku Marcin Robak.

Widzewiacy nie zamierzali bronić dostępu do własnej bramki i od pierwszej minuty przejęli inicjatywę. Na bramki trzeba było jednak czekać do ostatnich minut pierwszej połowy. Najpierw Mariusza Rzepeckiego pokonał Adam Radwański, a na 2:0 podwyższył z rzutu karnego Marcin Robak. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Widzewiacy chcieli strzelić kolejne bramki, ale niespodziewanie w 61. minucie stracili gola. Wojciecha Pawłowskiego pokonał strzałem głową Jakub Ostrowski. Chwilę później powinno być 3:1, ale piłkę nad poprzeczką przeniósł Robak. Najskuteczniejszy piłkarz Widzewa dopiął swego w 81. minucie, niemalże z zerowego kąta skierował futbolówkę do bramki i ustalił wynik meczu na 3:1.

Błękitni Stargard – Widzew Łódź 1:3 (0:2)
Bramki: Jakub Ostrowski 61 – Adam Radwański 37, Marcin Robak 45-karny, 81

Widzew: Pawłowski – Kosakiewicz, Rudoł, Tanżyna ż, Kordas – Możdżeń, Poczobut (90′ Ameyaw), Kita ż (75′ Mandiangu), Radwański (75′ Wolsztyński), Gutowski (81′ Pięczek) – Robak