Kolejorz znów za silny dla ŁKS Łódź

Po raz 12 w tym sezonie i siódmy na wyjeździe piłkarze ŁKS Łódź zeszli pokonani z boiska w meczu PKO Ekstraklasy. Podopieczni trenera Kazimierza Moskala przegrali na wyjeździe z Lechem Poznań 0:2 (0:0). To druga porażka łodzian z Kolejorzem w tym sezonie. W trzeciej kolejce ulegli bowiem zespołowi trenera Dariusza Żurawia, na swoim boisku, 1:2 (1:2).

Prawie 10.000 kibiców pierwszą groźną sytuację oglądało w 17. minucie. Petro Tiba nie trafił jednak w bramkę ŁKS. Kilka minut później bramkarz ŁKS popisowo obronił strzał Darko Jevtića. Łodzianie nie zagrozili w pierwszych 45 minutach bramce Lecha.

W 59 minucie Joao Amara wykorzystał niepewną interwencję Arkadiusza Malarza i zdobył bramkę dla Lecha. Dziesięć minut później Kamil Jóźwiak próbował zaskoczyć bramkarza ŁKS. Poznaniakowi udało się w końcu umieścić piłkę w bramce łodzian, ale już w doliczonym czasie gry. A goście? Grali bezbarwnie, nie zagrozili bramce miejscowych. Po dzisiejszym meczu łodzianie mają na koncie 14 punktów i zajmują przedostatnie miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Wyprzedzają jedynie Wisłę Kraków, która ma trzy punkty mniej.

W najbliższą niedzielę (15 grudnia) łodzianie zmierzą się na wyjeździe z mistrzem Polski Piastem Gliwice.

Lech Poznań – ŁKS Łódź 2:0 (0:0)
Bramka: Joao Amara 59, Kamil Jóźwiak 90+3
ŁKS: Malarz – Grzesik, Juraszek, Sobociński, Klimczak – Pirulo (86′ Ratajczyk), Wolski (72′ Trąbka), Piątek, Guima – Ramirez, Sekulski (75′ Radionow).