AKTUALNOŚCI
To nie koniec Pogoni Ekolog

Zarząd Pogoni-Ekolog Zduńska Wola tłumaczy decyzję o wycofaniu pierwszej drużyny seniorów w rozgrywek IV Ligi. Długie i szczegółowe oświadczenie odczytane na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej zapewnia, że wycofanie się z IV Ligi nie oznacza końca klubu.


W przedstawionym dziennikarzom oświadczeniu czytamy, że głównym powodem wycofania drużyny z IV ligi jest brak możliwości sfinansowania udziału w rozgrywkach.

Tak prezentujący oświadczenie Jerzy Cieślak – wiceprezes zarządu – jak i Jarosław Szewczyk wielokrotnie podkreślali ze stanowczością, że wycofanie z rozgrywek jednej drużyny nie oznacza początku likwidacji klubu. W dalszym ciągu funkcjonować będzie drużyna seniorów grająca w klasie okręgowej, na dotychczasowych zasadach działać będą również wszystkie grupy młodzieżowe.

Przedstawiciele zarządu klubu podkreślali też wielokrotnie, że bez wsparcia finansowego miasta utrzymanie dwóch drużyn seniorskich jest niemożliwe. Dlatego wybierając tzw. „mniejsze zło” postanowiono zrezygnować z IV Ligi.

Jasne stało się też, że „Okręgówki” nie będziemy oglądać w Zduńskiej Woli. Pogoń-Ekolog swoje mecze ligowe tak jak do tej pory rozgrywać będzie w Wojsławicach. Takie są bowiem obwarowania umów sponsorskich i z Gminą Zduńska Wola, która również dotuje klub.

Źródło: ezdunska.pl

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments