AKTUALNOŚCI
Stojaki pod sztangę – niezbędne wyposażenie

Budujesz domową siłownię i chcesz, aby znalazł się w niej sprzęt do dźwigania ciężarów? W takim przypadku warto pamiętać nie tylko o zakupie sztangi, ale także odpowiedniego stojaka.

Artykuł sponsorowany

Głównym zadaniem stojaka pod sztangę jest jej podtrzymanie podczas ćwiczeń na ławeczce – wyciskania. Stojaki do sztangi mogą służyć również do przechowywania sztangi, a także dodatkowych obciążeń.

Tego typu sprzęt posiada każda siłownia, na której można ćwiczyć sporty siłowe. Jeśli chcemy zbudować domową siłownię, w takim przypadku stojak pod sztangę także będzie niezbędnym dodatkiem. Co kupić?

Stojaki pod sztangę – szeroka gama modeli do wyboru

Gdy w wyszukiwarce internetowej wpiszemy słowa typu „stojak pod sztange”, w takim przypadku możemy natychmiast zapoznać się z szeroką gamą różnych ofert. Jak wybrać dobre wyposażenie?

Dobry stojak pod sztangę powinien przede wszystkim gwarantować odpowiednie podtrzymanie dla sztangi i zabezpieczać przed wypadkami. Dodatkowo, powinien on pozwalać na regulację wysokości podpór pod gryf. Pod uwagę należy wziąć także wytrzymałość stojaka – tutaj duże znaczenie posiada ciężar sztangi.

Stojaki do sztangi można kupić w cenach rozpoczynających się już od około 150 złotych. Czym warto więc kierować się podczas swoich zakupów?

Spawany stojak pod sztangę – zakup na lata

Wiele z modeli stojaków dostępnych na sprzedaż posiada konstrukcję skręcaną. Klient otrzymuje rozłożony stojak na sztangę i następnie musi złożyć go samodzielnie z użyciem dołączonych akcesoriów.

Warto jednak pamiętać o tym, że takie stojaki pod sztangę nie są aż tak wytrzymałe jak modele z elementów spawanych. Spawane stojaki dostarczane jako jeden element nie są narażone na samoczynne rozkręcanie się pod wpływem umieszczanego na nich ciężaru. W rezultacie mogą zacząć szybko skrzypieć, kiwać się, a także będą wymagały regularnego dokręcania.

Stojaki spawane rekomendowane są także dla osób, które chcą wybrać model o większe wytrzymałości, która może dochodzić nawet do 280 kg. Wtedy korzystanie z nich jest gwarancją bezpieczeństwa!

Regulacja stojaka – dla idealnego dopasowania

Ćwiczenia ze sztangą wymagają odpowiedniego dopasowania wysokości stojaka. Właśnie dlatego dostępne na sprzedaż modele posiadają regulację w odpowiedniej wysokości.

Regulacja odbywa się najczęściej w przedziale od 70-80 cm do nawet 155 cm, dlatego też każdy użytkownik może dopasować ją do swoich potrzeb. Właściwe położenie uchwytów na sztangę blokuje się wtedy specjalnymi haczykami.

Wytrzymałość stojaka – dla amatorów i profesjonalistów

Dostępne na sprzedaż stojaki pod sztangę są oferowane w różnych wariantach wytrzymałości, czyli obciążenia na ciężar. Wytrzymałość dopasowuje się wtedy do ciężaru sztangi używanej podczas ćwiczeń.

Stojaki przeznaczone dla początkujących posiadają maksymalne obciążenie na poziomie do 110 kg. Osoby chcące ćwiczyć profesjonalnie, wybierają stojaki o znacznie większym obciążeniu, które może dochodzić nawet do 280 kg.

Gdzie można kupić dobre stojaki pod sztangę?

Dzisiaj stojaki do sztangi są oferowane przez wiele firm. Warto zatem zapoznać się z różnymi ofertami przed zdecydowaniem się na konkretny model.

Stojaki dostępne są obecnie nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale również w tych internetowych – mogą być wtedy dostarczone do klienta przez firmę kurierską.

Gdy liczy się wysoka jakość w korzystnej cenie, warto postawić na stojaki na sztangę polskich producentów, na przykład stojaki pod sztangę firmy KAR STAL, które można zakupić także przez internet. To wysokiej klasy stojaki spawane dostępne w wielu wariantach do wyboru.

Podsumowując, stojak na sztangę to niezbędne wyposażenie dla każdego, kto chce ćwiczyć sporty siłowe w swojej domowej siłowni. Dobry sprzęt nie musi także kosztować fortuny!

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments