AKTUALNOŚCI
Można obstawiać ligi regionalne i okręgowe?

Problemem z jakim mierzą się nowe firmy bukmacherskie na rynku polskim jest oferta zakładów sportowych jaką są w stanie zaoferować. Doskonale zdajemy sobie sprawę, iż w XXI wieku, kursy nie są już kreowane manualnie przez firmy, a kupowane w pakiecie od jednego, dwóch, a czasem większej ilości dostawców. Wszystko zależy od zasobności portfela.

dresy sportowe keeza

Artykuł sponsorowany

Zwróćmy jednak uwagę czym niby przyciągnąć miałby nas nowy bukmacher, który posiada w ofercie zakładów dokładnie to samo co trzynaście innych firm? Pomijając oczywiście bonusy. Może w ramach pseudo promocji zaproponować niższą marżę. Może wykupić lepszy pakiet od dostawcy i zaoferować szerszą ofertę zakładów – niemniej bądźmy szczerzy, niewielu graczy „złapie” na zakłady łączone, a niezbyt dużo jeszcze można wymyśleć w aspekcie rynków, aby były tak popularne i tak masowo obstawiane jak dajmy na to „Powyżej/poniżej”, „1X2” czy „Handicapy”.  A propos handicapów, to stają się one coraz bardziej grywalne w naszym kraju. Ale o tym innym razem.

Istnieją jednak na polskim rynku firmy bukmacherskie, które mają do zaoferowania coś więcej niż tylko „pakiet” zakładów od dostawcy. Aha, zatrzymajmy się przez chwilę przy dostawcach, bowiem w polskich realiach 80 procent firm korzysta z BetRadara, jako głównego dostawcy. BetRadar przesyła pełną listę spotkań, przedmeczowych i na żywo, wybieramy sobie tylko ich ilość w pakiecie, za który płacimy. Istnieją jednak firmy, które bardzo dobrze uzupełniają BetRadara, jak na przykład BetGenius. BetGenius skupia się głównie na zakładach na żywo, przy czym posiada także narzędzie pozwalające na prowadzenie meczu na żywo w oparciu o kursy przedmeczowe. Używając ich jako wyjściowych na początku spotkania, można oglądając niszowy mecz, wystawiać ofertę u bukmachera.

Wśród polskich bukmacherów, jest tylko kilka firm, które korzystają z tego typu narzędzi (niekoniecznie BetGenius, może to być Right Prize z Botsphere) do wystawiania oferty z niskich lig polskich. Jak już wspomniałem, do tego typu spotkań, jak IV liga Polska, czy ligi regionalne, musimy mieć ustalone kursy początkowe. Zewnętrzni dostawcy nie oferują tego typu zdarzeń dla spotkań polskiej piłki nożnej, choć w przypadku Anglii, oferta sięga aż szóstej ligi. Niemniej nie jesteśmy w Anglii, a kursy trzeba mieć, żeby czymś wyróżnić się z tłumu. Tym samym, w polskich firmach, musi być ktoś, kto zna się na tego typu rozgrywkach i będzie mógł taką ofertę „wprowadzić” na rynek.

W oczy automatycznie rzuca się forBET, który jeśli chodzi o niszę piłkarską jest pod tym względem królem. W ofercie tego bukmachera znajdziecie niemal wszystko co jest związane ze skórzaną piłką i parą „korków”.  ForBET bowiem oprócz zakładów na Ekstraklasę, dostarcza także zakłady specjalne, które są dostępne przed meczem, a następnie wraz z upływającym czasem, także na żywo. W tych zakładach specjalnych, znajdziecie taką niszę, jakiej nie ma nikt na rynku. Ale to nikt. Zakłady typu „Czy w meczu będzie 7 żółtych kartek i 12 rogów” dla drużyny gospodarzy czy gości są tam normą.

Zostawmy jednak Ekstraklasę piłkarską, bowiem każdy polski bukmacher ma ją w ofercie, gdyż jest to najbardziej popularny sport i liga, którą obstawiają Polacy. Generalnie „dostawcy” mają kursy do III ligi, niemniej są one często bardzo niedoszacowane. Zatem wymagają dużo korekt manualnych od strony serwisu. I tu właśnie zaczyna się przewaga forBET. Odtąd w dół jest już tylko lepiej. Fakt, że największy polski bukmacher, STS także posiada w ofercie III ligę i IV ligi w ofercie „na żywo”, niemniej forBET wyróżnia się wszystkim tym co jest niżej. Mimo, że STS oferuje kod promocyjny na spotkania niższego szczebla, nie posiada w ofercie zakładów na wszystkie mecze, począwszy od IV ligi.

Tutaj także mają bardzo ograniczoną ofertę. A forBET dysponuje wszystkim co jest aktualnie grane. Spójrzcie choćby na ligi regionalne, czy wspomniane IV ligi w okresie ich rozgrywania. Większość spotkań forBET ma w ofercie LIVE. To właśnie jest niewiarygodne i tym właśnie wyróżnia się ten bukmacher, zyskując coraz to większy udział w rynku.

Na koniec może wymienię kilka lig, które zaobserwowałem w ofercie tego bukmachera: IV liga polska (wszystkie grupy), Rozgrywki kobiece, mecze o Puchar regionu, rozgrywki młodzieżowe, Nocne turnieje halowe, czy ligi regionalne, a kończąc na meczach sparringowych zespołów niższej kategorii.

Wspomnę jeszcze, iż trzecią firmą, która stara się dogonić ofertę przedmeczową forBETu w starciach niszowych jest E-toto, które potrafi wyjść z kursami na IV ligę nieco wcześniej od forBET. Natomiast w żadnym wypadku nie jest to reguła.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments