Pierwsza sparingowa porażka Widzewa

Niespodzianka w sobotnim meczu sparingowym Widzewa Łódź, lidera II ligi, z KKS Kalisz, liderem grupy drugiej III ligi. Łodzianie, w barwach których wystąpił już najnowszy nabytek Estończyk Henrik Ojamaa, przegrali mecz na boisku Łodzianki 1:2 (0:1). Było to ostatnie spotkanie łodzian przed niedzielnym wylotem na drugie zimowe zgrupowanie – tym razem do Turcji.

Zwycięskiego gola dla KKS Kalisz strzelił były gracz tej drużyny Sebastian Kaczyński. Mecz fatalnie zakończył się dla Przemysława Kity i Krystiana Nowaka. Obaj doznali urazu. Była to pierwsza porażka drużyny trenera Marcina Kaczmarka w zimowym sparingu.

Widzew Łódź – KKS Kalisz 1:2 (0:1)
Konrad Gutowski 50 – Robert Tunkiewicz 37, Sebastian Kaczyński 85

Widzew. I połowa: Wolański – Turzyniecki, Tanżyna, Rudol, Pięczek – Mandiangu, Poczobut, Gąsior, Kita (13′ Malec), Prochownik – Wolsztyński. II połowa: Pawłowski – Kosakiewicz, Nowak (60′ Tanżyna), Rudol, Turzyniecki – Ojamaa, Gąsior, Możdżeń, Radwański, Gutowski – Wolsztyński (71′ Mandiangu)