Remisami ciężko będzie utrzymać Ekstraklasę

Nie tak to miało wyglądać. Kibice ŁKS Łódź liczyli, że ich ulubieńcy wygrają w sobotę na swoim stadionie mecz 22. kolejki PKO Ekstraklasy z Wisłą Płock. Tak się jednak nie stało, arcyważny pojedynek zakończył się bezbramkowym remisem, a Rycerze Wiosny umocnili się na ostatnim miejscu w tabeli i są coraz bliżej degradacji do I ligi, w której grali w poprzednim sezonie.

Po porażce na inaugurację wiosny z Legią w Warszawie 1:3 spotkanie z Wisłą Płock nabrało dla łodzian ogromnego znaczenia. Tak naprawdę, w kontekście walki o utrzymanie w PKO Ekstraklasie, liczyła się tylko wygrana.Tymczasem pierwszy kwadrans należał do gości, choć nie stworzyli oni zagrożenia pod bramką gospodarzy.Łodzianie także nie mieli klarownej okazji na strzelenie gola.

Za to drugą odsłonę odważniej rozpoczęli ełkaesiacy. Groźnie, choć minimalnie obok słupka, strzelał Antonio Dominguez. Bramkarza Wisły próbował także zaskoczyć Tadej Vidmajer, bez efektu jednak. Im bliżej końca spotkania, tym przewaga piłkarzy ŁKS wzrastała. Wiślacy kontrowali i w 74. minucie mieli znakomitą okazję na gola. Zmarnował ją jednak Cillian Sheridan. Gospodarze odpowiedzieli szybką akcją, zakończoną soczystym strzałem Antonio Domingueza. Na posterunku był jednak bramkarz gości Thomas Dahne. W ostatnich minutach meczu łodzianie przycisnęli i stworzyli sobie jeszcze jedną okazję bramkową. Łukasz Piątek trafił jednak w zawodnika z Płocka.

W piątek (21 lutego – 18:00) ŁKS zmierzy się na swoim stadionie z Pogonią Szczecin

ŁKS Łódź – Wisła Płock 0:0
ŁKS: Malarz – Bogusz, Moros, Dąbrowski, Vidmajer ż – Trąbka, Sajdak ż (65′ Srnić), Piątek ż, Dominguez (84′ Wróbel) – Pirulo (62′ Ratajczyk), Corral ż