Brunatni bez sparingowej wygranej

GKS Bełchatów przegrał ostatni zimowy sparing. Podopieczni trenera Artura Derbina ulegli w piątek, na GIEKSA Arenie, Radomiakowi Radom 0:2 (0:0). Grano 4 razy po 30 minut, a mecz miał charakter zamknięty. Nie mogli go obejrzeć nie tylko kibice, ale nawet dziennikarze. Sztaby szkoleniowe zdecydowały też aby nie publikować składów, ani strzelców goli. My ich jednak ustaliliśmy.

W zespole gospodarzy szansę pokazania się dostało 23 piłkarzy. Z powodu kłopotów zdrowotnych nie zagrali Maciej Koziara, Patryk Winsztal, Artur Golański, Marcin Ryszka i Bartłomiej Lisowski. Pierwszy gol dla Radomiaka padł w 63. minucie, a drugi tuż przed końcem spotkania z rzutu karnego. Tym samym bełchatowianie nie wygrali zimą ani jednego sparingu.

W przyszłą sobotę (29 lutego) bełchatowianie rozpoczną walkę o pierwszoligowe punkty meczem na swoim boisku z GKS Jastrzębie. Początek spotkania o 17:00. W pierwszej rundzie drużyna trenera Artura Derbina zremisowała w Jastrzębiu 1:1.

GKS Bełchatów – Radomiak Radom 0:2 (0:0)
Bramki: Fundambu 63, Adam Banasiak 117 – karny