AKTUALNOŚCI
Najlepsza Łódzka Serie A?

Rywalizacja w sezonie 2010/2011 w grupie I A-klasy łódzkiej jest bardzo ciekawa i wyrównana. Interesującym jest fakt, że w tym roku nie ma zdecydowanego pewniaka do awansu. GKS Ksawerów z dorobkiem 26 punktów jest liderem, ale czy utrzyma tą pozycję do końca sezonu?


tomadex wszystko dla kibica

Po wynikach jesiennych wszystko jest możliwe. Po piętach Ksawerowa depcze kilka drużyn GLKS Dłutów, Orlik Sobień i Burza Pawlikowice. Awans do klasy wyższej będzie się rozstrzygał między tymi drużynami. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku walka toczyła się między Victorią Rąbień i MGLKS Uniejów Ostrowsko. Victoria awansowała, a Uniejów przeniósł się do innej grupy. Lider, GKS Ksawerów wzmocnił swoją pierwszą drużynę rozwiązując rezerwy występujące w B-klasie. Powstała silna drużyna, ale czy wystarczająco silna żeby awansować? GLKS Dłutów to największy rywal GKS Ksawerów. Gra piłkarzy z Dłutowa jest piękna dla oka, może dlatego, że trenerem drużyny jest były piłkarz ŁKS-u – Zdzisław Leszczyński. Na początku sezonu Dłutów zaliczył ,,falstart” przegrywając z beniaminkiem Tornado Łódź aż 2:6 i Orlikiem Sobień 0:2. Stracone punkty mogą się liczyć w ostatecznym rozrachunku do awansu.
Lider jak i Dłutów już trenują i rozgrywają mecze kontrolne. Niebawem ruszy runda wiosenna i okaże się kto lepiej jest przygotowany do sezonu.
Orlik Sobień to drużyna, która sprawiła wielką niespodziankę w tym sezonie. W ubiegłym roku drużyna walczyła o utrzymanie a w tym walczy o najwyższe cele. Drużyna z Sobienia pokonała Ksawerów i Dłutów a w głupi sposób pogubiła punkty z ostatnimi drużynami KS Wola Zaradzyńską i Jutrzenką Bychlew. Obecnie Orlik buduje formę trenując i rozgrywając mecze kontrolne. Ostatni sparing z Tornado Łódź nie należał do udanych bo drużyna po 45 minutach przegrywała już 2:0 (mecz trwał 45 minut). Sobień był bezradny i jedynie bronił się na własnej połowie od czasu do czasu starając się wyprowadzić szybki atak.
Ubiegłoroczny spadkowicz – Burza Pawlikowice ma najmniejsze szanse awansu spośród dotychczasowych wymienionych drużyn. Jak forma dopisze na wiosnę i będzie stabilna to Burza, może sprawić niespodziankę. Zawisza II Rzgów i Sokół Lutomiersk to drużyny, które mają wahania formy w trakcie sezonu. Zawisza gra tak jak rywal pozwala i na jakiej pozycji w tabeli się znajduje. Czasami zdarza się, że na mecz w A-klasie jedzie pierwsza drużyna IV ligi lub część zawodników! Wszystko uzależnione jest od przeciwnika.
Sokół Lutomiersk to drużyna, która raz wygrywa, raz remisuje i raz przegrywa. W dorobku ma zgromadzonych 15 punktów z 4 zwycięstw, 4 porażek i 3 remisów. Podobnie Sokół jak i Iskra Dobroń trenują od lutego.
Beniaminek ligi – Tornado Łódź to drużyna, która albo przegrywa albo wygrywa. Raz w sezonie zremisowała, 4 razy wygrała i 6 razy przegrała. Tornado to jedyny przedstawiciel Łodzi w tej klasie rozgrywkowej. O formie i problemach drużyny można przeczytać w poprzednich artykułach.
Orzeł Piątkowisko, Jutrzenka Bychlew i Tęcza Brodnia to drużyny, które raczej nie spadną. Co ciekawe są to mocne drużyny, które mogą urwać punkty drużyną z ,,czuba” tabeli. Ostatnia drużyna KS Wola Zaradzyńska to zespół, który już raczej spadł. Gdyby drużyna z Woli utrzymała się była by to spora sensacja, gdyż jesienią na 11 meczy wywalczyła jedynie 3 punkty z Orlikiem Sobień.
Kwiecień już niedługo i startuje najlepsza z A-klasowych grup łódzkich. Kto awansuje? przekonamy się już w czerwcu. Miejmy nadzieję, że liga będzie tak ciekawa jak była jesienią.

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Rohby
12 lat temu

Witam

Bardzo ciekawy artykuł, jednakże jako pilkarz Zawiszy II Rzgów muszę wprowadzić poprawkę.

Drużyna Zawiszy II składa się z chłopców urodzonych w rocznikach 89-93 plus trzech graczy po trzydziesce mieszkających w Rzgowie. Kadra liczy ponad 20 piłkarzy.

Na palcach jednej ręki można policzyć zawodników, którzy z kadry pierwszego zespołu zagrało w rezerwach!!!

Nie regularność wyników wynika wyłącznie z małego doświadczenia zawodników – średnia wieku około 18 lat.