AKTUALNOŚCI
Dolnośląski ZPN chce podzielić III ligę na grupy

Jeśli w maju udałoby się piłkarzom wrócić na boiska i spróbować dokończyć sezon 2019/2020, to wiadomo już, że kalendarz meczów będzie bardzo napięty. Dolnośląski ZPN, który odpowiedzialny jest za grupę III w trzeciej lidze, podsunął rozwiązanie. Drużyny mogłyby zostać podzielone na dwie grupy, a rywalizacja toczyłaby się właśnie w nich.

Już tylko w ich obrębie będzie się toczyć rywalizacja uwzględniająca obecny dorobek punktowy. Jeśli dany zespół grał z kimś u siebie, to teraz zagra na wyjeździe, pod warunkiem, że będzie miał tego przeciwnika w swojej grupie – wyjaśnił w rozmowie z Przeglądem Sportowym Andrzej Padewski, prezes Dolnośląskiego ZPN. Nie jest wykluczone, że z pomysłu skorzystają również inne wojewódzkie związki, które prowadzą rozgrywki w III lidze i niższych klasach rozgrywkowych.

Przypomnijmy, że decyzją PZPN wszystkie rozgrywki w kraju zostały zawieszone do 26 kwietnia.

 

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Szara eminencja
3 miesięcy temu

Xyz najprościej mówiąc chodzi o to co jest w Ekstraklasie.
Grupa mistrzowska i grupa spadkowa.
Mecze zgodnie z tym co jest w terminarzu rundy wiosennej, ale tylko z tymi zespołami które dany zespół miałby w grupie.
To daje mniej więcej o połowę mniej meczów do rozegrania.

Szara eminencja
3 miesięcy temu

Do xyz Chodzi o to że prezes DZPN wymyślił plan „dogrania” rozgrywek gdyby liga miała ruszyć w maju. I aby nie grać co trzy dni (bo dajmy na to IV liga ma do rozegrania 17 meczów plus terminy na OPP i jak spojrzymy w kalendarz to braknie terminów do końca czerwca) Więc najprościej mówiąc polegać ma to na tym jak obecnie jest w Ekstraklasie. Grupa mistrzowska i grupa spadkowa, a mecze mają odbywać się tak jak jest w terminarzu rundy wiosennej. Więc dajmy na to lider po rundzie jesiennej grałby z zespołem z 2-tego, 3-tego, 4-tego, 5-tego, 6-tego i 7-mego… Czytaj więcej »

Kacoer
3 miesięcy temu

Mnie ciekawi jak podejmą decyzję w takim momencie, odnośnie Pro Junior System – skoro zespoły które znajdą się w górnej części tabeli, a nie walczą (poza Ostródą i Legią II) o awans, zaczną grać juniorami a więc punktowanie razy 2. Za to w dolnej części tabeli nie ma kalkulacji młodzieżowców, więc grają najlepszymi nie kalkulując młodzieżą. Wiemy wówczas że nikt z dolnych stref nie wygra pro Junior. Ba nawet nie złapią się na drugie czy 3 miejsce, A wiadomo że to właśnie oni potrzebują najwięcej pomocy, gdyż naturalnie wprowadzają młodzież, a nie jak nadarza się okazja. Ciężki temat do dyskusji.