AKTUALNOŚCI
Czy warto kupować drogie buty piłkarskie?

Przed tobą ważny mecz i chciałbyś się wspomóc nowymi butami sportowymi? A może dopiero zaczynasz swoją przygodę z piłką i zastanawiasz się, czy warto od razu zainwestować w droższy model, aby z impetem rozpocząć sportowy etap w swoim życiu? Na sukcesy na boisku, obok kondycji i zaangażowania, ogromny wpływ mają buty, więc na wstępie trzeba zastanowić się, który model będzie dla nas najodpowiedniejszy i czy będzie on wart swojej ceny.

Artykuł sponsorowany

Czy cena idzie w parze z jakością?

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto inwestować dużo pieniędzy w buty do piłki nożnej, musisz wiedzieć, że najdroższe buty piłkarskie świata, z punktu widzenia sportowca, były całkowicie bezużyteczne. Zostały jednak pokryte w całości kryształami i stąd wzięła się ich wygórowana cena. Drogocenne kruszce nie sprawią, że będziesz wygrywać mecze, ale dobrze dobrane obuwie może się do tego w dużym stopniu przyczynić. 

Buty do piłki nożnej podzielić możemy na profesjonalne, półprofesjonalne, amatorskie oraz przeznaczone dla początkujących. Jak możemy się domyślić, wraz ze stopniem zaawansowania proporcjonalnie wzrasta także ich cena. Wybierając obuwie dla siebie, powinniśmy przede wszystkim dostosować je do naszych potrzeb i możliwości. Buty profesjonalne zazwyczaj sygnowane są nazwiskiem znanych piłkarzy, a ich cena sięga od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Wiąże się to z zastosowaniem najnowszych technologii i najdroższych komponentów, które całościowo mają wpływać na komfort naszej gry, optymalnie amortyzować stopę, odciążać stawy i zwiększać precyzyjność uderzeń. Często słyszy się, że sprawiają wrażenie, jakby były szyte na miarę. Są także bardziej wytrzymałe na wszelkie urazy mechaniczne, gdyż zawodowi gracze znacznie mocniej i intensywniej eksploatują obuwie.

Tańsze buty piłkarskie nie muszą być gorsze

Nie oznacza to jednak, że buty przeznaczone dla amatorów będą nieskuteczne i mniej wydajne. Najpierw oczywiście musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki rodzaj będzie dla nas najodpowiedniejszy. Niezależnie od tego czy w nasze potrzeby wpiszą się turfy, lanki czy halówki, producent zawsze daje gwarancję ich jakości i my sami możemy być spokojni o nasz komfort. Buty piłkarskie, których używa się do towarzyskiej gry raz w tygodniu, nie będą bowiem narażone na tak duże zniszczenia, dzięki czemu można do ich produkcji zastosować bardziej ekonomiczne materiały, co w naturalny sposób przekłada się na ich cenę. Jeżeli jednak na boisku będziemy pojawiać się częściej niż raz w tygodniu, to warto dla naszego komfortu pokusić się już o model półamatorski czy nawet półprofesjonalny. 

W grę może tu wchodzić również czynnik psychologiczny. Mając świadomość, że na buty do piłki nożnej przeznaczyliśmy odkładaną długo gotówkę, będziemy pielęgnować je z jeszcze większą skrupulatnością. Często nie robimy tego w przypadku tańszych modeli, mając poczucie, że w każdej chwili możemy wymienić je na kolejną parę. Nieodpowiednia pielęgnacja butów, a wręcz jej brak, to niestety bardzo częsty błąd, który może znacznie skrócić ich żywotność.

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
PIOTRKOWIANIN
3 miesięcy temu

copa mundial