AKTUALNOŚCI
Brunatni rozpoczynają plan izolacji

Zgodnie z ustaleniami pomiędzy PZPN a Pierwszą Ligą Piłkarską z minionego tygodnia GKS Bełchatów od dziś (poniedziałek – 27 kwietnia) wdraża plan powrotu do treningów, którego podstawowym elementem jest bezwzględna izolacja sportowa i raportowanie stanu zdrowia zawodników oraz członków sztabów szkoleniowych – podaje klub na swojej stronie internetowej.


tomadex wszystko dla kibica

Jest to najważniejsza część planu wznowienia rozgrywek Fortuna 1 Ligi zakładającego, że pierwsze mecze ligowe odbędą się w dniach 30 maja – 6 czerwca.

Zgodnie z założeniami planu, zawodnicy i sztaby szkoleniowe będą do końca sezonu (lub okresu wymaganego sytuacją zdrowotną w kraju) poddani rygorystycznym procedurom treningowo-medycznym, umożliwiającym bezpieczne zakończenie rozgrywek.

Zgodnie z obowiązkiem, GKS przesłał listę osób (w tym 31 zawodników) związanych z uczestnictwem w treningach i projektem powrotu do rozgrywek (z wyłączeniem osób zatrudnionych w służbie zdrowia). To nie tylko piłkarze, trenerzy i pozostali członkowie sztabu, ale też pracownicy. Ta grupa rozpocznie w poniedziałek 27 kwietnia proces 14-dniowej izolacji. Polega ona na ograniczeniu kontaktów do minimum i na codziennym raportowaniu stanu swojego zdrowia za pośrednictwem jednolitego formularza, pomiarów temperatury ciała i rozpoznawaniu ewentualnych objawów. Wyznaczony do tego koordynator, którym jest fizjoterapeuta zespołu Damian Zieliński, przeanalizowane raporty będzie przekazywać codziennie do PZPN.

Źródło: gksbelchatow.com

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments