AKTUALNOŚCI
Dlaczego warto interesować się e-sportem?
e-sport

E-sport (także esport), czyli sport elektroniczny, to dziedzina rywalizacji oparta o wykorzystanie gier komputerowych, ale również specjalnych programów symulacyjnych. Na czym polega e-sport i czy warto się nim zainteresować?
1. E-sport: gry komputerowe
2. Sport elektroniczny – symulacje
3. Zakłady bukmacherskie w e-sporcie
4. Czy sport elektroniczny to ciekawa alternatywa?

Artykuł sponsorowany

E-sport: gry komputerowe

Pierwszą definicją e-sportu są rozgrywki prowadzone przez graczy komputerowych w różnych “dyscyplinach” – strzelankach, grach zręcznościowych i strategicznych, grach karcianych czy RPG. Rywalizacja często odbywa się drużynowo, a transmisje z zawodów mogą mieć formę tradycyjną (nagranie kamerą pokazywane na żywo w telewizji) lub być streamowane w czasie rzeczywistym za pośrednictwem internetu (na przykład na takich platformach jak YouTube czy Twitch). Wielu graczy zajmuje się e-sportem zawodowo, należąc do klubów, trenując i biorąc udział w zawodach podobnie jak “zwykli” sportowcy.

Sport elektroniczny – symulacje

Gry komputerowe w żadnym wypadku nie wyczerpują definicji sportu elektronicznego – esport to także symulacje, które naśladują tradycyjne rozgrywki sportowe. W przeciwieństwie do zwykłych zawodów, mają one znacznie mniej ograniczeń: mecze są zawsze fascynujące i dynamiczne, sędziowie nieomylni i bezstronni, zawodnicy nie doznają kontuzji, a zawody nie mogą zostać odwołane ze względu na niesprzyjającą pogodę czy problemy organizacyjne. Dodatkowo, sporty elektroniczne w formie symulacji oferują często możliwość oglądania rywalizacji w dyscyplinach, które są rzadko spotykane w rzeczywistości (jak na przykład wyścigi rydwanów).

Zakłady bukmacherskie w e-sporcie

Oglądanie sportów elektronicznych, zarówno w formie gier komputerowych, jak i programów symulacyjnych, to znakomita okazja do spróbowania swoich sił w zakładach bukmacherskich. Na taką rywalizację wpływa znacznie mniej czynników losowych, niż w przypadku tradycyjnych dyscyplin, dlatego kibice mają w takim przypadku jeszcze większą możliwość wykazania się umiejętnością analizy statystyk i strategicznego planowania. Jeżeli chciałbyś przekonać się, który bukmacher oferuje ciekawe zakłady z dziedziny e-sportu, kliknij tutaj.

Czy sport elektroniczny to ciekawa alternatywa?

Choć e-sport znacznie różni się od tradycyjnego, z pewnością warto zwrócić na niego uwagę. Stanowi on bardzo ciekawą alternatywę dla osób pragnących zaznać sportowej rywalizacji w dziedzinach niezwiązanych z fizycznym wysiłkiem, a także dla kibiców, którzy chcieliby rozwijać swoje umiejętności taktyczne biorąc udział w zakładach bukmacherskich.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments