AKTUALNOŚCI
Poznaliśmy ramowe terminarze lig kobiet

Departament Rozgrywek Krajowych PZPN ustalił terminarz centralnych rozgrywek kobiecych w sezonie 2020/2021. Pierwsza kolejka Ekstraligi zostanie rozegrana w dniach 8 i 9 sierpnia, natomiast start I oraz II ligi zaplanowano na tydzień później. System rozgrywek III ligi zostanie ustalony po konsultacjach z Wojewódzkimi Związkami Piłki Nożnej, które te rozgrywki prowadzą.

Drugi etap rozgrywek Pucharu Polski kobiet, w którym weźmie udział 64 uczestników (w tym kluby Ekstraligi oraz I ligi), został wyznaczony na 4 listopada, natomiast etap trzeci zostanie rozegrany 21 listopada.

Start Centralnej Ligi Juniorek U-17 przewidziany jest 5-6 września. Szczegółowy kalendarz tych rozgrywek zostanie ustalony po zatwierdzeniu przez UEFA kalendarza reprezentacji Polski do lat 17.

W sezonie 2020/21 kobiece rozgrywki seniorskie będą prowadzone przez Polski Związek Piłki Nożnej w następującej formule:

Ekstraliga – 12 drużyn w jednej grupie
I liga – 12 drużyn w jednej grupie
II liga – 2 grupy po 12 drużyn

Źródło: PZPN

 

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
6 miesięcy temu

A kiedy poznamy terminarze i grupy b klas? W łódzkim jak zwykle burdel i nic nie wiadomo… Miało być lepiej po likwidacji okręgów a tu dalej syf i nic nie wiadomo od okręgówki w dół…
P