GKS Bełchatów nie utonął w Wigrach

Utrzymanie GKS Bełchatów w I lidze staje się realne. W niedzielę podopieczni trenera Marcina Węglewskiego wygrali niezwykle ważne spotkanie w Suwałkach z Wigrami i zajmują w ligowej tabeli miejsce ponad strefą spadkową. Była to trzecia wygrana bełchatowskiej drużyny na boisku rywala, ale pierwsza pod wodzą obecnego trenera, który zajął miejsce Artura Derbina.

Dla obu drużyn było to spotkanie o przysłowiowe sześć punktów. Obie zagrożone są bowiem spadkiem do II ligi.  Już w 9. minucie Wigry mogły objąć prowadzenie, ale Denis Gojko strzelił wprost w Daniela Niżnika. Goście odpowiedzieli szybką akcją zakończoną golem Patryka Winsztala, który strzałem z bliska pokonał bramkarza Wigier. Kilka minut później piłka po strzale Grzegorza Aftyki wylądowała w siatce GKS, ale sędzia gola nie uznał. Zdaniem arbitra strzelec był na spalonym. W 30. minucie padł drugi gol dla bełchatowian. Tym razem po celnym strzale Adriana Małachowskiego z rzutu karnego, podyktowanego za faul na Bartoszu Bielu. W 37 minucie GKS prowadził już 3:0. Ponownie do bramki Wigier trafił Patryk Winsztal wygrywając pojedynek sam na sam z bramkarzem miejscowych.

Drugą połowę odważniej rozpoczęli nie mający nic do stracenia gracze Wigier. W 55. minucie dopięli swego. Daniela Niżnika pokonał bowiem Patryk Czułowski. Ten sam zawodnik w 79. minucie trafił w poprzeczkę bełchatowskiej bramki. W 88. minucie rezerwowy Artur Golański strzelił czwartego gola dla GKS popisując się skutecznym uderzeniem z dystansu. Jeszcze w doliczonym czasie gry miejscowi zdobyli drugą bramkę, a strzelił ją z rzutu karnego Cezary Sauczek. Był to ostatni bramkowy akord tego ciekawego w sumie spotkania.

W najbliższy czwartek (2 lipca) bełchatowianie podejmą lidera rozgrywek – Podbeskidzie Bielsko-Biała. Spotkanie zaplanowano na 18:10.

Wigry Suwałki – GKS Bełchatów 2:4 (0:3)
Bramki: Patryk Czułowski 55, Cezary Sauczek 90+2 – Patryk Winsztal 20, 37, Adrian Małachowski 30 – karny, Artur Golański 88

GKS Bełchatów: Niżnik ż – Sierczyński, Kołodziejski, Magiera, Szymorek – Czajkowski, Małachowski (77′ Golański), Biel, Thiakane – Wołkowicz ż (85′ Grzelak), Winsztal (46′ Zdybowicz)