AKTUALNOŚCI
PGE ma dać dwa miliony złotych na Fundację

PGE Polska Grupa Energetyczna ma przekazać 2 miliony złotych do tworzonej właśnie fundacji o roboczej nazwie Akademia GKS Bełchatów, której fundatorem będzie sportowa spółka. Poinformował o tym na briefingu prasowym przebywający z wizytą w Bełchatowie Prezes Zarządu PGE Wojciech Dąbrowski – pisze gksbelchatow.com.

Jako Polska Grupa Energetyczna podjęliśmy decyzję, że będziemy wspierali GKS Bełchatów. Chcemy wspierać dzieci i młodzież, które trenują w tym klubie. Ma on tutaj wiernych kibiców i ogromne tradycje. Z dużą odpowiedzialnością podchodzimy do kwestii społecznych i ta decyzja o wsparciu społeczności lokalnej, tak, aby mógł funkcjonować GKS Bełchatów, jest właśnie tego dowodem – powiedział Wojciech Dąbrowski.

Pieniądze mają trafić do Fundacji Akademia GKS Bełchatów, w której PGE będzie jednym z darczyńców. – Jestem przekonany, że miasto też dołoży się do tej inwestycji – dodał Dąbrowski.

Pieniądze przekazane zostaną w chwili, gdy zarejestrowana zostanie Fundacja. – Mam nadzieję, że proces rejestracji przebiegnie bardzo szybko i będziemy mogli przekazać pieniądze – mówił na spotkaniu prezes PGE. Zaznaczył, że środki zostaną przekazane na pierwszy rok działalności. Zadeklarował również, że PGE będzie wspierało klub w kolejnych latach.

Komentarz: Przedwyborczy okres, obietnice, PGE…Wydaje nam się, że podobny scenariusz już przerabialiśmy i to całkiem niedawno. Wtedy jednak gruszki na wierzbie obiecywała jedna z posłanek. Oby tym razem nie skończyło się na obietnicach, a dane słowo zostało dotrzymane po 12 lipca. Niezależnie od tego, kto wygra…

Źródło: gksbelchatow.com, zdjęcie: PGE

 

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments