Piorunujący początek dał bezcenną wygraną

GKS Bełchatów prawdziwą rewelacją ostatnich kolejek w I lidze. W sześciu ostatnich spotkaniach bełchatowianie wywalczyli aż 14 punktów (4 zwycięstwa, 2 remisy) i są już bardzo blisko upragnionego celu jakim będzie sportowe utrzymanie na zapleczu PKO Ekstraklasy. Na razie piszemy o sportowym aspekcie gdyż organizacyjnie sytuacja jest nadal bardzo trudna.

Bełchatowianie nie mają jeszcze licencji na grę w przyszłym sezonie, ale piłkarze wychodząc na boisko zapominają o wszelkich problemach. Walczą jak lwy i dopisują do swojego konta kolejne punkty. Pół żartem-pół serio – obecnie GKS ma więcej szans na baraże o Ekstraklasę niż na spadek z I ligi. Podopieczni Marcina Węglewskiego są w gazie i udowodnili to w Grudziądzu. Zwycięstwo 2:1 (2:1) smakuje tym bardziej, że do Olimpii odszedł były kapitan GKS Marcin Grolik (nie grał z powodu kartek), a bramki strzeże wychowanek GKS Łukasz Sapela.

Wracając do meczu – już po jedenastu minutach było 2:0 dla Brunatnych. Sapelę pokonali: Patryk Winsztal i Bartosz Biel. Sześć minut przed przerwą kontaktowego gola zdobył Joao Criciuma i do szatni zespoły zeszły z wynikiem 2:1 dla GKS. W drugiej połowie bełchatowianie starali się utrzymać korzystny wynik, a pod bramką Daniela Niźnika dochodziło do gorących spięć. Mądre zmiany dokonywany przez trenera Węglewskiego uspokajały jednak poczynania Brunatnych, a nerwowo nie wytrzymał Lukas Duriska i Olimpia kończyła mecz w dziesiątkę. Z dorobkiem 39 punktów GKS awansował na dziesiąte miejsce w tabeli, ale jego przewaga nad szesnastą Odrą Opole to nadal tylko trzy punkty. Inna sprawa, że do szóstego GKS Tychy Brunatni tracą cztery oczka.

W wyborczą niedzielę (12 lipca) GKS zmierzy się na własnym boisku z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza, a mecz rozpocznie się o 15:10.

Olimpia Grudziądz – GKS Bełchatów 1:2 (1:2)
Bramki: Joao Criciuma 40 – Patryk Winsztal 5, Bartosz Biel 11

GKS: Niźnik – Sierczyński, Kołodziejski, Magiera ż, Szymorek – Biel (90′ Flaszka), Grzelak (74′ Golański), Małachowski, Thiakane, Wołkowicz ż – Winsztal ż (72′ Zdybowicz)