Stawowy: Potrzebujemy więcej czasu

ŁKS nie może się przełamać i w meczu spadkowiczów przegrał 2:3 (0:3) w Gdyni z Arką. Jak przyznał na pomeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec łódzkiej drużyny Wojciech Stawowy znów zdecydował brak koncentracji w pierwszej połowie i proste błędy. Stawowy pochwalił natomiast swoich podopiecznych za drugą część spotkania.

Mecz mógł się kibicom podobać. Grany był w dobrym tempie, padały bramki czyli było to, co jest w piłce najważniejsze. Niestety przegraliśmy znów w pierwszych 45 minutach i znów po prostych błędach, które nie mogą się przytrafiać zawodnikom na takim poziomie. Za co mogę pochwalić swoją drużynę? W drugiej połowie, pomimo tego, że przegrywaliśmy 0:3, walczyła. Złapaliśmy kontakt, mieliśmy więcej lepszych momentów niż przed przerwą. Ale gdybym powiedział, że zasłużyliśmy przynajmniej na punkt to byłoby na wyrost. Gramy do pierwszej straconej bramki, a później się to wszystko sypie. Potrzebujemy przerwy, aby to jakoś poukładać. Gdybym wiedział to, dlaczego wychodzimy na pierwszą połowę bez koncentracji to byłbym mądrzejszy. Gdzieś ten pech za nami cały czas się ciągnie. Przy stanie 1:0 Pirulo uderzył i trafił w bramkarza. Wcześniej Arka, z takiej samej sytuacji strzeliła bramki. Maksiu Rozwandowicz zamienił się w obrońcę Arki i wybił piłkę zmierzającą do siatki. To wszystko leży w sferze mentalnej – powiedział trener ŁKS.