Zwycięski debiut Jacka Berensztajna

Omega Kleszczów od zwycięstwa rozpoczęła czwartoligowy sezon 2020/2021. Drużyna trenera Jacka Berensztajna wygrała na własnym boisku z Pogonią Zduńska Wola 2:0 (1:0). Bramki zdobyli: debiutujący w meczu o ligowe punkty Mikołaj Bociek oraz Bartłomiej Zieliński. Dla kleszczowskiej drużyny jest to pożegnanie z boiskiem w Łękińsku.

Kolejne mecze Omega przed własną publicznością zagra już bowiem na zmodernizowanym Stadionie Gminnym w Kleszczowie. Mecz z Pogonią mógł się dla gospodarzy rozpocząć znakomicie już w 4. minucie. Paweł Kowalski z bliska nie pokonał jednak Artura Melona. Później przewagę miała Pogoń, ale bez zarzutu spisywał się Paweł Wiśniewski. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa będzie bezbramkowa znakomitym strzałem popisał się Mikołaj Bociek.

Omega szybko podwyższyła na 2:0, kiedy precyzyjnym strzałem głową popisał się Bartłomiej Zieliński. Pogoń rzuciła się do ataków, miała swoje sytuacje, ale pod bramką Wiśniewskiego brakowało szczęścia. Raz piłka obiła poprzeczkę, a kilka razy obronną ręką wyszedł doświadczony golkiper Omegi. Zduńskowolanie nie zdołali już odwrócić losów spotkania, ale trzeba obiektywnie przyznać, że trzy punkty należały się Omedze.

Omega Kleszczów – Pogoń Zduńska Wola 2:0 (1:0)
Bramki: Mikołaj Bociek 41, Bartłomiej Zieliński 53

Omega: Paweł Wiśniewski – Kowalik ż, Zieliński, Niedbała, Mielczarek ż (86′ Mateusz Roczek) – Tomesz (82′ Hajdasz), Bociek, Pieniążek (86′ Olas), Paweł Kowalski, Michalak – Krzysztof Kowalski (74′ Zatorski)

Pogoń: Melon – Swędrowski ż (65′ Szarpak ż), Wolny (65′ Budka), Konieczny (82′ Majerz), Sławiński – Okachi, Idzikowski, Bartos, Sobczak (65′ Porada), Chmielewski – Broź ż