Skalnik rozpoczął IV ligę od zwycięstwa

Duża niespodzianka w Sulejowie. Beniaminek IV ligi łódzkiej, miejscowy Skalnik pewnie pokonał przed własną publicznością jednego z pretendentów do awansu Polonię Piotrków 4:1 (1:0) w spotkaniu inaugurującym nowy sezon. Podopieczni Edwarda Cecota nie przestraszyli się faworyta, zagrali dobry mecz i zasłużenie schodzili z boiska z kompletem punktów.

Faworytem spotkania była Polonia Piotrków, ale sulejowski zespół nic nie robił sobie z przedmeczowych prognoz. W 23. minucie kibice Skalnika po raz pierwszy mogli cieszyć się ze strzelonego gola. Kamila Bruchajzera pokonał sprowadzony ze Startu Lgota Wielka Łukasz Smolarczyk. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0. Pięć minut po przerwie było już 1:1, a do wyrównania doprowadził Mateusz Jakubiak. Wydawało się, że Polonia przejmie inicjatywę. Nic jednak z tego. Ostatni kwadrans należał do Skalnika. Maciej Witczak, Łukasz Smolarczyk i na koniec meczu Arkadiusz Noga wpisali się na listę strzelców i beniaminek odniósł inauguracyjne zwycięstwo.

Skalnik Sulejów – Polonia Piotrków 4:1 (1:0)
Bramki: Łukasz Smolarczyk 23, 77, Maciej Witczak 74, Arkadiusz Noga 90 – Mateusz Jakubiak 50

Skalnik: Ćwikła – Noga, Kołek, Jarzyński, Jęcek – Gul, Zawodziński (83′ Dobrowolski), Madej, Dutkiewicz (80′ Wiktor Malarz), Witczak (90′ Lasota) – Smolarczyk (85′ Krasoń)

Polonia: Bruchajzer – Mielczarski, Polit, Kwaśniczko, Bąbol (80′ Jagodziński) – Śpiewak, Suzuki, Jakubiak, Przybysz, Wrzosek cz – Kubiak (80′ Staśkiewicz)