AKTUALNOŚCI
Widzew Łódź wydał oficjalne oświadczenie

Zarząd Widzewa Łódź stanowczo potępia wydarzenia, które nastąpiły po końcowym gwizdku sobotniego spotkania 34. kolejki II ligi ze Zniczem Pruszków (0:1) i będzie dążyć do ukarania ich sprawców. Klub na swojej oficjalnej witrynie opublikował komunikat, którego treść publikujemy poniżej.

/…/Mecz ze Zniczem miał być wspólnym świętem widzewskiej rodziny. Tego dnia, zgodnie z oczekiwaniami całej społeczności, Widzew miał zapewnić sobie upragniony i od dawna wyczekiwany awans do I ligi. Klub, mając to na uwadze, dołożył wszelkich starań, by tego dnia na stadionie znalazło się aż 9 tysięcy kibiców.

Klub awansował do wyższej klasy rozgrywkowej, ale styl sportowy, w jakim tego dokonał, na pewno pozostawiał wiele do życzenia i był daleki od oczekiwań. W związku z tym zrozumiałe są negatywne odczucia kibiców i ich niezadowolenie. Wszyscy wierzyliśmy, że w sobotni wieczór, niezależnie od poprzednich niepowodzeń, będziemy mogli cieszyć się z awansu.

Żadne rozstrzygnięcia sportowe, ani największy nawet pokład negatywnych emocji, nie mogą być jednak wytłumaczeniem zachowań, do których doszło na płycie boiska po końcowym gwizdku. Już samo wtargnięcie na plac gry jest złamaniem ustawy o bezpieczeństwie imprez masowym, a ataki fizyczne na zawodników to zachowania, które ścigane będą z urzędu.

Widzew nie pozostawi tych czynów bez reakcji i dążyć będzie do ukarania sprawców. Wyciągnięte zostaną wobec winnych konsekwencje, włącznie z rozwiązaniami prawnymi, takimi jak zakazy stadionowe.

Mamy jednocześnie świadomość, że negatywne zachowania jednostek rzutują na opinię o całej widzewskiej społeczności, która od lat pracowała na miano najlepszej w kraju, a jej dokonania oceniane były przede wszystkim przez pryzmat znakomitej atmosfery na stadionie przy al. Piłsudskiego 138, a także kolejnych rekordów frekwencji.

Tym bardziej dołożymy wszelkich starań, by sprawcy nie pozostali bezkarni. Serce Łodzi to dom wszystkich widzewiaków, miejsce spotkań rodzin i przyjaciół i tylko jako takie może być postrzegane.

Źródło: widzew.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
14 dni temu

ciekawe czy słowo bedzie dotrzymane przez p. prezes w sprawie wandali. Widzew to nie tylko klub ale Nasza piękna dzielnica Łodzi
a klub Widzew jest jego najlepszą maskotką.
Łodż może się szczycić tak pieknym stadionem i prawdziwymi kibicami a nie kibolami ktorych należy się pozbyć ze stadionów.
A trener Kaczmarek niech trenuje okregówkę.