AKTUALNOŚCI
Fundacja Akademia GKS Bełchatów

Oficjalnie można już napisać, że powstała Fundacja Akademia GKS Bełchatów, która została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego 31 lipca. Fundacja, która powstała z uwagi na nową koncepcję modelu finansowania GKS Bełchatów została zarejestrowana dzięki zaangażowaniu Miasta Bełchatowa i PGE Polskiej Grupy Energetycznej, którzy wniosą środki finansowe na funkcjonowanie Akademii.

kurtki zimowe sportowe keeza

To pozwoli odciążyć GKS Bełchatów S.A., który boryka się z problemami natury finansowej i powinno być pierwszym poważnym krokiem w kierunku stabilizacji na progu nowego sezonu rozgrywkowego – pisze gksbelchatow.com.

Fundator, czyli GKS Bełchatów S.A., z rekomendacji Miasta Bełchatowa, wyznaczył pierwszy Zarząd Fundacji, w skład którego weszli jako prezes Zarządu: Michał Antczak (na zdjęciu) oraz wiceprezes Patryk Rachwał. Radę Fundacji społecznie tworzyć będą: Wiktor Rydz, Jacek Berensztajn i Robert Osóbka.

– Postawiliśmy na ludzi, którzy są blisko klubu i nie są powiązani ze sceną polityczną, które poza poświęceniem dla sprawy dodadzą wiedzę oraz doświadczenie – mówi prezes Zarządu GKS Bełchatów Wiktor Rydz. – Z czasem skład Rady może być oczywiście powiększony o osoby, które będą w stanie pomóc Fundacji i klubowi. Na ten moment w historii klubu utrzymanie tak rozbudowanej akademii piłkarskiej to bardzo duży wydatek. Model funkcjonowania klubu będzie już inaczej wyglądać i wierzymy, że wspólnie będziemy wychodzić na prostą, ponieważ część środków będzie można przeznaczać na działalność sportowej spółki. Jeśli zaufała nam Polska Grupa Energetyczna, to wierzę, że pojawią się też nowi sponsorzy – dodał Rydz.

Źródło: gksbelchatow.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments