Beniaminek pokonał Polonię Warszawa

Piłkarskie święto w Kutnie. Beniaminek grupy pierwszej III ligi KS Sand-Bus Kutno wygrał, na swoim boisku, na inaugurację nowego sezonu z Polonią Warszawa, jednym z kandydatów do mistrzostwa grupy pierwszej 2:1, choć przegrywał 0:1. Gospodarze dopingowali przez około pół tysiąca kibiców rozegrali znakomite spotkanie i zasłużenie zeszli z boiska jako zwycięzcy.

Polonia wyszła na prowadzenie po golu Łukasza Piątka w 18. minucie. Polonista trafił do bramki miejscowych strzałem z około pięciu metrów. Nie załamało to graczy z Kutna. Kamil Rokosz doprowadził do remisu strzelając gola głową po centrze z rzutu rożnego.

W 58 minucie sędzia podyktował rzut karny dla beniaminka za faul na Marcinie Kaceli. Adrian Marcioch nie pomylił się i dał swojej drużynie prowadzenie. W końcówce meczu poloniści zepchnęli graczy z Kutna do defensywy, ale ci obronili korzystny wynik.

KS Sand-Bus Kutno – Polonia Warszawa 2:1 (1:1)
Bramki: Kamil Rokosz 41, Adrian Marcioch 58 – karny – Łukasz Piątek 18

KS Sand-Bus: Sokołowicz – Kowalczyk, Rokosz, Sadziński, Kacela (61′ Dynel) – Bujalski (70′ Szczepański), Wielgus (78′ Świątkiewicz), Ostrowski, Kralkowski (78′ Dąbrowski) – Marcioch, Kasperkiewicz