Rezerwy ŁKS Łódź zdobyły trzeci skalp

Jak na razie bezbłędnie w nowym sezonie IV ligi łódzkiej grają rezerwy ŁKS Łódź. Po zwycięstwach w Drzewcach z Jutrzenką i na własnym boisku z Czarnymi Rząśnia drużyna trenera Marcina Matysiaka pokonała w Łękińsku Omegę Kleszczów 4:2 (1:0). Łódzki zespół momentami zdominował gospodarzy i zainkasował zasłużone zwycięstwo.

Już w 10. minucie było 1:0 dla ŁKS II. Dariusz Gmosiński ograł obrońców Omegi i pewnym strzałem pokonał Pawła Wiśniewskiego. Ta bramka rozdzieliła obie drużyny po pierwszej połowie. Znacznie ciekawiej było po zmianie stron. Omega ruszyła do ataków i przez pierwszy kwadrans to ona miała przewagę. Udokumentowała ją zresztą wyrównującym trafieniem Krzysztofa Kowalskiego.

Wydawało się, że zespół Jacka Berensztajna może nawet wygrać, ale ŁKS II wrzucił piąty bieg. Mocnym uderzeniem dał swojej drużynie ponownie prowadzenie Adrian Czypicki, a kolejne bramki zdobyli: Jakub Piela i Tomasz Górecki. Omega była w stanie odpowiedzieć jedynie golem rezerwowego Filipa Zatorskiego.

Omega Kleszczów – ŁKS II Łódź 2:4 (0:1)
Bramki: Krzysztof Kowalski 50-karny, Filip Zatorski 80 – Dariusz Gmosiński 10, Adrian Czypicki 58, Jakub Piela 69, Tomasz Górecki 74

Omega: Paweł Wiśniewski – Kowalik, Zieliński, Niedbała, Mielczarek (66′ Mateusz Roczek) – Michalak, Tomesz, Pieniążek, Paweł Kowalski ż (75′ Ociepa), Bociek – Krzysztof Kowalski (70′ Zatorski)

ŁKS II: Kucharski – Lasota, Romanowicz (78′ Król), Ślęzak, Koprowski ż – Czypicki, Piela ż (90′ Grzejdziak), Lipień (90′ Włodarczyk), Karlikowski (55′ Lebkuchen), Górecki ż – Gmosiński (84′ Lambrecht)