Derbowy mecz dla Warty Sieradz

Wygraną 2:1 (2:1) Warty Sieradz zakończył się w Zduńskiej Woli derbowy mecz z Pogonią. Spotkanie rozstrzygnęło się w pierwszych 45 minutach, bo wtedy padły wszystkie gole. Był to 22 mecz o stawkę tych drużyn w XXI wieku i 13 wygrana zespołu z Sieradza. Zduńskowolanie wygrywali sześciokrotnie, a trzy mecze kończyły się remisowo.

Już w 14 minucie goście wyszli na prowadzenie po golu Łukasza Mitka z rzutu karnego. Na 2:0 podwyższył Adam Patora, a tuż przed końcem pierwszej połowy nadzieję na korzystny wynik dał Pogoni Mateusz Broź.

W drugiej połowie gospodarze przeważali, ale Warta dowiozła korzystny dla siebie wynik. Na meczu pojawiła się grupa pseudokibiców z Sieradza, która odpalała race. W opinii obserwatorów nie najlepiej radził sobie też sędzia spotkania.

Pogoń Zduńska Wola – Warta Sieradz 1:2 (1:2)
Bramki: Mateusz Broź 42 – Łukasz Mitek 14 – karny, Adam Patora 32

Pogoń: Melon – Bartos, Sławiński, Porada, Szarpak (70′ Sobczak) – Majerz (37′ Pęciak), Budka, Okachi, Swędrowski (75′ Konieczny) – Chmielewski, Broź

Warta: Wlazłowski – Pawlak (85′ Morkowski), Pluta (60′ Świtała), Sosnowski, Mitek – Woźniak (60′ Szulc), Chojecki, Płaneta (70′ Filipiak), Mikielski – Chramiec, Patora (84′ Składowski),