Marcin Węglewski: Za dużo prostych błędów

Aż 1:6 (1:3) przegrał GKS Bełchatów z Legią Warszawa w piątkowym spotkaniu I rundy Pucharu Polski. Bełchatowianie, zwłaszcza w pierwszej połowie, nie ustrzegli się prostych błędów, o których mówił na pomeczowej konferencji prasowej trener Brunatnych Marcin Węglewski. Poniżej wypowiedź szkoleniowca.

Nie powiem, że nie liczyłem się z porażką. Nie myślałem jednak, że aż w takim rozmiarze. Oczywiście możemy mówić o tym, że trenujemy od poniedziałku, o tym, że budujemy zespół. Nie przystoi jednak na tym poziomie robić takich błędów. Legia w bardzo łatwy sposób strzeliła bramki, zwłaszcza do przerwy. To ustawiło mecz i dało pewność drużynie ze stolicy. Prawdziwego mężczyznę poznaje się po tym, jak kończy, a nie po tym jak zaczyna. Każdy kolejny mecz powinien dawać dużo więcej pewności. Po spotkaniu z Legią ja i sztab szkoleniowy mamy wiele przemyśleń, jeśli chodzi o budowanie składu na I ligę – powiedział szkoleniowiec GKS Bełchatów.

Źródło: gksbelchatow.com