Wymarzona inauguracja ŁKS w Opolu

W najlepszy możliwy sposób rozpoczęli nowy sezon na zapleczu PKO Ekstraklasy piłkarze ŁKS Łódź. Zespół Wojciecha Stawowego (na zdjęciu) wygrał zdecydowanie w Opolu z miejscową Odrą 4:0 (2:0), a strzelanie bramek w tym pojedynku rozpoczął już w 6. minucie Michał Trąbka. Łódzki zespół na tym nie poprzestał i zdobył jeszcze trzy gole.

Tuż przed przerwą Odrę w bardzo trudnej sytuacji postawił Samu Corral, który podwyższył prowadzenie spadkowicza. Dwie bramki przewagi dawały ŁKS-owi spokój i możliwość kontrolowania meczu. Odra próbowała zmienić losy spotkania, ale defensywa na czele z Arkadiuszem Malarzem i Janem Sobocińskim spisywała się bezbłędnie. W 71. minucie Pirulo strzelił trzeciego gola dla ŁKS, a tuż przed końcem spotkania wynik ustalił Łukasz Sekulski.

Za tydzień łodzianie będą pauzować w lidze (derby Łodzi zostały przełożone na 16 września), ale Wojciech Stawowy zaplanował 4 września sparingową grę z Radomiakiem Radom. Dzień później kilku zawodników z pierwszej drużyny z pewnością zagra w Buczku z Orkanem w meczu na szczycie IV ligi łódzkiej.

Odra Opole – ŁKS Łódź 0:4 (0:2)
Bramki: Michał Trąbka 6, Samu Corral 43, Pirulo 71, Łukasz Sekulski 90

ŁKS: Malarz – Wolski, Dąbrowski ż, Sobociński, Klimczak – Pirulo ż, Maksymilian Rozwandowicz (69′ Tosik), Domínguez (72′ Srnić), Trąbka (85′ Sajdak), Ratajczyk – Samu Corral (46′ Sekulski).