Zaległości odrobione, Sokół z wygraną

W zaległym spotkaniu z 1. kolejki III ligi (grupa I) Lechia Tomaszów Mazowiecki przegrała na własnym boisku z Sokołem Aleksandrów 0:2 (0:1). Tomaszowianie zaprezentowali się bardzo podobnie jak w poprzednim meczu przed własną publicznością z Legią II Warszawa. Stwarzali sytuacje podbramkowe, ale pod bramką gości brakowało im precyzji. Gole strzelał natomiast Sokół.

Lechia zaatakowała pierwsza. Groźnie strzelał Kamil Szymczak, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Bartosz Kaniecki. Chwilę później fatalny błąd komunikacji między Mateuszem Awdziewiczem i defensywą Lechii wykorzystał Dawid Przezak. Bramka w stylu znanego cyklu Futbolowe Jaja. W 25. minucie Przezak mógł podwyższyć na 2:0, ale minimalnie spudłował po strzale głową. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem gości.

W przerwie trener Hubert Błaszczak zdecydował się na wprowadzenie na plac gry kolumbijskiego debiutanta Juana Osorio. 20-latek wniósł trochę ożywienia w grę Lechii. W 63. minucie przed szansą na wyrównanie stanął Maciej Radaszkiewicz, ale nie trafił w dogodnej sytuacji w piłkę. Zemściło się to najgorzej jak mogło. Składną akcję Sokoła zakończył celnym strzałem głową Kacper Dziuba. Lechia zaatakowała jeszcze mocniej, a Sokół nastawił się grę z kontry. Miał kilka sytuacji do strzelenia kolejnych bramek, ale dobrze i ze szczęściem między słupkami spisywał się Awdziewicz.

Lechia Tomaszów – Sokół Aleksandrów 0:2 (0:1)
Bramka: Dawid Przezak 14, Kacper Dziuba 65

Lechia: Awdziewicz – Lewiński ż, Jakubczyk (74′ Przygoda), Cyran, Świątczak – Kaproń (46′ Osorio), Szymczak, Przedbora (60′ Leszczuk), Drabik, Cieślik – Radaszkiewicz (81′ Żyznowski)

Sokół: Kaniecki – Dziuba (81′ Witasik), Gieraga, Bogołębski, Bartosiński ż (60′ Pecyna)- Szarpak, Sołtysiński (57′ Pióro), Lis, Maschera (57′  Wolinowski), Woźniczak – Przezak ż (81′ Misiak)