Gatta z Clearexem z nieba do piekła

W 19. minucie spotkania 1. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy Gatta Active Zduńska Wola prowadziła z Clearexem Chorzów 4:0 i wydawało się, że odniesie pewne zwycięstwo na inaugurację. Chorzowianie pokazali jednak, że walczą do końca. Jeszcze przed przerwą strzelili gola, a po zmianie stron zupełnie zdominowali drużynę Krzysztofa Kuchciaka.

Zwycięskiego gola dla Clearexu strzelił ten, który tuż przed przerwą otworzył strzeleckie konto gości czyli Sebastian Leszczak. Gatta próbowała jeszcze wyrównać, wycofała bramkarza, ale chorzowianie nie wypuścili już wygranej.

Gatta Active Zduńska Wola – Clearex Chorzów 4:5 (4:1)
Bramki: Mateusz Olczak 3, Daniel Krawczyk 14, 17, Norbert Dregier 19 – Sebastian Leszczak 20, 37, Przemysław Dewucki 22, Mikołaj Zastawnik 28, Sebastian Brocki 29

W 2. kolejce zduńskowolanie ponownie zagrają we własnej hali. Tym razem ich rywalem będzie FC Toruń.