Unia Skierniewice wreszcie wygrała

Unia Skierniewice ma pierwsze zwycięstwo w sezonie 2020/2021 w III lidze (grupa I). W spotkaniu, które otworzyło 6. kolejkę podopieczni trenera Rafała Smalca pokonali GLKS Wikielec 4:1 (2:0). Przewaga skierniewiczan nie podległa żadnej dyskusji, a Unia powinna już teraz nadrabiać stracony na początku sezonu dystans.

Już w 10. minucie znakomicie z publicznością, po swoim powrocie do Skierniewic, przywitał się Dawid Dzięgielewski. Wykorzystał podanie Władysława Kudriawcewa i celną główką otworzył spotkanie. Kwadrans przed końcem pierwszej połowy było już 2:0. Tym razem bramkarza GLKS Wikielec z rzutu karnego pokonał Kamil Łojszczyk. Mimo kilku jeszcze sytuacji zespół ze Skierniewic nie strzelił już przed przerwą bramki.

Tuż po zmianie stron Dzięgielewski wyłuskał piłkę w środku pola, świetnie obsłużył Kacpra Karaska, który podwyższył na 3:0. Czwartego gola strzelił Robert Kowalczyk, a w końcówce goście strzelili bramkę na otarcie łez. Jej autorem był weteran piłkarskich boisk Remigiusz Sobociński, pokonując Michała Brudnickiego po rzucie karnym. Unia pewnie zainkasowała trzy punkty, a mecz z GLKS Wikielec pokazał jak ważną postacią dla drużyny Rafała Smalca będzie Dawid Dzięgielewski.

Unia Skierniewice – GLKS Wikielec 4:1 (2:0)
Bramki dla Unii: Dawid Dzięgielewski 10, Kamil Łojszczyk 29, Kacper Karasek 46, Robert Kowalczyk 78

Unia: Brudnicki – Kudriawcew, Czarnecki, Stępień, Łojszczyk (80′ Kłąb) – K. Kowalczyk, Dzięgielewski, Makuch, Pieńkowski (80′ Wilanowski), Karasek (55′ Dudziński) – Berłowski (65′ Kowalczyk)