Szósty triumf dziewczyn Marka Chojnackiego

Bez pomyłki grają jak dotychczas piłkarki TME UKS SMS Łódź w Ekstralidze kobiet. W sobotę odniosły szóste już zwycięstwo w tym sezonie wygrywając na wyjeździe z Rolnikiem Głogówek 2:0 (0:0). Niżej notowany zespół ambitnie się bronił do 60. minuty. Łodzianki jednak przeważały i zasłużenie strzeliły dwie bramki. Za dwa tygodnie wielki szlagier w Łodzi.

W 60. minucie Nadia Krezyman świetnym podaniem obsłużyła Gabrielę Grzybowską, a chwilę później do bramki rywala trafiła Paulina Filipczak. Asystę przy jej trafieniu zaliczyła Adriana Achcińska. Łodzianki mogły wygrać wyżej, ale kilka razy obiły słupek i poprzeczkę bramki Rolnika.

Rolnik Głogówek – TME UKS SMS Łódź 0:2 (0:0)
Bramki: Gabriela Grzybowska 60, Paulina Filipczak 63

TME UKS SMS: Szperkowska – Jedlińska, Zieniewicz, Silny, Kurzawa (65′ Konat) – Gąsieniec, Achcińska (75′ Markuszewskaja), Grzybowska, Zbyrad (46′ Krezyman) – Filipczak, Rędzia (80′ Enjo).

26 września o 15:00 w Łodzi rozegrany zostanie mecz na absolutnym szczycie ligi. TME UKS SMS podejmie drużynę Czarnych Sosnowiec. Oba zespoły nie straciły jeszcze punkty w tym sezonie.