Deszczowe zwycięstwo Omegi Kleszczów

Omega Kleszczów pewnie pokonała Wartę Działoszyn 5:2 (2:1) w spotkaniu, które zainaugurowało 11. kolejkę IV ligi łódzkiej. Podopieczni Jacka Berensztajna kontrolowali przebieg spotkania, a klasą dla siebie byli: bramkarz Paweł Wiśniewski oraz zdobywca trzech bramek Mikołaj Bociek. To piąta wygrana Omegi w tym sezonie.

Omega bardzo chciała zrehabilitować się za porażkę z poprzedniej kolejki w Strykowie ze Zjednoczonymi i od pierwszej minuty przejęła inicjatywę. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 12. minucie wynik spotkania otworzył kapitan kleszczowskiej drużyny Paweł Kowalski. Nie minął kwadrans, a na 2:0 podwyższył Mikołaj Bociek. Ofensywną grę Omegi zatrzymał przypadkowy faul Adriana Ociepy w polu karnym. Jedenastkę na bramkę zamienił Damian Zawieja.

Już kilka chwili po zmianie stron gry było 3:1. Po raz drugi Adriana Białka pokonał Bociek. Warta miała swoje sytuacje, ale miała pecha w postaci doskonale broniącego Pawła Wiśniewskiego. Gdyby nie jego interwencje mecz mógł potoczyć się inaczej. Doświadczony golkiper Omegi zatrzymał między innymi groźne, kąśliwe strzały Krzysztofa Kukulskiego. W 70. minucie było po sprawie. Mikołaj Bociek sfaulowany został w polu karnym i chwilę później zamienił jedenastkę na bramkę. 120 sekund później przepięknym uderzeniem popisał się Michał Konecki. Wynik spotkania ustalił tuż przed końcem Zawieja, wykorzystując błąd obrońców Omegi. Od 20 minuty mecz rozgrywany był przy padającym deszczu, który jednak nie przeszkodził piłkarzom obu klubów w stworzeniu dobrego piłkarskiego widowiska.

Omega Kleszczów – Warta Działoszyn 5:2 (2:1)
Bramki: Paweł Kowalski 12, Mikołaj Bociek 25, 48, 70-karny, Michał Konecki 72 – Damian Zawieja 33-karny, 89

Omega: Paweł Wiśniewski – Niedbała, Zieliński, Kowalik, Mielczarek (84′ Łudczak) – Bociek, Paweł Kowalski(75′ Mateusz Roczek), Pieniążek (84′ Smuga), Michalak, Ociepa (84′ Bisaga) – Konecki (75′ Krzysztof Kowalski)

Warta: Białek – Królikowski ż, Lisowski, Zawieja, Mateusz Mielczarek – Kukulski, Gleń, Drągowski (57′ Zemła), Grądzik (57’Saternus), Korbela (82′ Juśkiewicz) – Piotr Przezak