Twierdza Kutno nadal niezdobyta

KS Sand-Bus Kutno zadziwia w grupie pierwszej III ligi. W sobotę podopieczni Dominika Tomczaka wygrali na swoim boisku z dotychczasowym liderem tabeli Pogonią Grodzisk Mazowiecki 3:2 (0:1). Była to pierwsza wyjazdowa przegrana zespołu Pogoni. Kutnowianie są natomiast niepokonani na swoim boisku w tym sezonie. W 10 meczach zdobyli już 20 punktów.

To było wyrównane i niezwykle zacięte spotkanie. Szkoleniowcy KS zgodnie twierdzą, że Pogoń to najlepszy zespół jak w tym sezonie zawitał do Kutna. Przyjezdni wyszli na prowadzenie w 23. minucie po golu Michała Wrzesińskiego, byłego zawodnika MKS Kutno, klubu którego na piłkarskiej mapie Polski już nie ma.

Po przerwie gospodarze ruszyli do zdecydowanych ataków i już w 52. minucie Damian Szczepański doprowadził do remisu. Chwilę później mogło być zresztą 2:1 dla KS. Miejscowi nie wykorzystali dogodniej okazji i zamiast prowadzić to w 68. minucie przegrywali 1:2, po bramce Damiana Jaronia z rzutu karnego. Kutnowianie nie spasowali i w 79. minucie Kamil Wielgus doprowadził do remisu. Na dwie minuty przed końcem meczu widzowie oszaleli z radości, bo rezerwowy Bartosz Bujalski pokonał bramkarza Pogoni. W ostatnich minutach meczu goście przycisnęli, ale to KS miał szansę na gola. Wynik meczu nie uległ jednak zmianie i miejscowi mogli świętować wielki sukces.

KS Sand-Bus Kutno – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 3:2 (0:1)
Bramki: Damian Szczepański 52, Kamil Wielgus 79, Bartosz Bujalski 88 – Michał Wrzesiński 23, Damian Jaroń 68 – karny

KS: Szelong – Kowalczyk, Rokosz, Sadziński, Kacela (58′ Bujalski) – Dąbrowski (58′ Kralkowski), Wielgus, Szczytniewski, Kasperkiewicz – Szczepański (69′ Ostrowski), Dynel (90′ Świątkiewicz)