RKS Radomsko pnie się w górę tabeli

Trzeci z rzędu ligowy mecz w grupie pierwszej III ligi wygrał prowadzony przez trenera Marcina Brysia RKS Radomsko. W niedzielę radomszczanie pokonali na swoim boisku GKS Wikielec 2:0 (0:0) i mają na koncie już 15 punktów. Celem ekipy z Radomska jest awans po pierwszej rundzie do grupy najlepszych ośmiu drużyn, które walczyć będą o mistrzostwo dające promocję do II ligi.

Mecz z zespołem z Wikielca był zacięty i wyrównany, ale z niewielką przewagą gospodarzy. W pierwszych 45 minutach miejscowi nie zdołali udokumentować przewagi golem. Dopiero w 58. minucie pozyskany przed sezonem z Broni Radom Maksim Kwiencer pokonał bramkarza gości. Po utracie gola Wikielec przycisnął, ale miejscowi kontrowali. Po jednej z akcji, ich zdaniem, piłkarz gości dotknął we własnym polu karnym piłki ręką, ale sędzia nie podyktował rzutu karnego.

Była jeszcze jedna kontrowersyjna sytuacja, bo zdaniem kibiców i piłkarzy RKS w polu karnym gości faulowany był Cezary Stefańczyk. Także i tym razem gwizdek sędziowski milczał. Tuż przed końcem spotkania, po szybkiej kontrze, Daniel Kraska ustalił wynik meczu na 2:0 dla gospodarzy.

RKS Radomsko – GKS Wikielec 2:0 (0:0)
Bramki: Maksim Kwiencer 58, Daniel Kraska 90

RKS: Podleśny – Stefańczyk, Bocian, Kwiencer, Klepacz – Kolasa (54′ Kraska), Siewiera, Woźniak (90′ Zieliński), Babul – Szczepaniak, Warczyk (73′ Bednarski)