Orkan skuteczny ze stałych fragmentów

Stałe fragmenty gry zdecydowały o wygranej Orkana Buczek ze Zjednoczonymi Stryków w spotkaniu zamykającym 15. kolejkę IV ligi łódzkiej. Zespół Marcina Zimocha wszystkie bramki strzelił po dośrodkowaniu w pole karne, a dwa razy do siatki rywala trafił kapitan drużyny Andrzej Dolot. Wyborny mecz zagrał między słupkami Krystian Wojtczyk.

Już po 10 minutach gry Orkan prowadził 2:0. Wynik spotkania otworzył Dominik Cukiernik, a na 2:0 podwyższył Andrzej Dolot. Zjednoczeni nie załamali się fatalnym początkiem i z minuty na minutę zaczęli sobie poczynać coraz śmielej na boisku w Buczku. Efektem przewagi gości był kontaktowy gol zdobyty przez Karola Chmielewskiego.

Po zmianie stron Zjednoczeni jeszcze bardziej przycisnęli zespół Marcina Zimocha. Napotkali jednak na świetnie dysponowanego Krystiana Wojtczyka. Śmiało można powiedzieć, że bramkarz gospodarzy pozwolił kolegom przetrzymać napór przyjezdnych. Kwadrans przed końcem, po kolejnym dośrodkowaniu, po raz drugi Huberta Polita pokonał Andrzej Dolot i odzyskał dla swojej drużyny dwubramkowe prowadzenie. Zjednoczeni mieli jeszcze w końcówce szanse, ale nie zdołali już zmienić losów spotkania.

Orkan Buczek – Zjednoczeni Stryków 3:1 (2:1)
Bramki: Dominik Cukiernik 3, Andrzej Dolot 10, 75 – Karol Chmielewski 39

Orkan: Krystian Wojtczyk – Wroński ż, Dolot, Kowalski, Orski – Potakowski, Lewandowski (88′ Serafin), Norbert Dregier (67′ Jakub Dregier), Pałyska, Chwałowski – Cukiernik (38′ Szewczyk)

Zjednoczeni: Polit – Chądzyński ż (60′ Nouri ż), Majewski (65′ Dembiński), Drogosz, Wodziński (60′ Jaworski) – Chmielewski, Cupriak, Pabjańczyk (84′ Drożdż), Bełdziński (84′ Ścislewski), Figurski (87′ Skwara) – Perizhok