Dziewiąta wygrana wiceliderek z Łodzi

Piłkarki TME UKS SMS Łódź celują w medal mistrzostw Polski. Drużyna Marka Chojnackiego wywiązała się z roli faworyta pokonując ROW Rybnik 5:1 (3:1) w spotkaniu 10. kolejki żeńskiej Ekstraligi. Łodzianki zrównały się punktami z Czarnymi Sosnowiec, ale lider w sobotę zmuszony był pauzować. 7 listopada o 10:30 TME UKS SMS podejmie Górnika Łęczna.

Łodzianki już do przerwy prowadziły 3:1, a w drugiej połowie dołożyły jeszcze dwa gole. Dwa trafienia zapisała na swoje konto Adriana Achcińska, która była bezbłędna z rzutów karnych. Do rozegrania w rundzie jesiennej została już tylko jedna kolejka i mecze zaległe z 31 października. Wszyscy mają nadzieję, że pandemia nie wstrzyma rozgrywek i na półmetku ligi wszystkie drużyny będą miały, przed zimową przerwę, po 11 rozegranych spotkań.

ROW Rybnik – TME UKS SMS Łódź 1:5 (1:3)
Bramki dla TME UKS SMS: Paulina Filipczak 11, Adriana Achcińska 20, 53 – obie z karnych, Maria Zbyrad 42, Anna Rędzia 68