AKTUALNOŚCI
PZPN: Lockdown nie przerwie gry w piłkę

Na chwilę obecną nie ma zagrożenia przerwania ciągłości piłkarskich lig w naszym kraju. Mowa tutaj oczywiście o rozgrywkach zawodowych – Ekstraklasie, I i II lidze. Przyznał to w rozmowie z Przeglądem Sportowym Przewodniczący Zespołu Medycznego PZPN Jacek Jaroszewski. Takie są ustalenia piłkarskich władz z rządem.

gadzety kibica keeza

 

Było spotkanie z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia. Uczestniczył w nim profesor Pawlaczyk z Zespołu Medycznego PZPN. Rzeczywiście deklaracje władz są takie, że uda się nam spokojnie dokończyć rundę, gdyby nawet sytuacja z zakażeniami w kraju pogarszała się. Ministerstwo docenia nasze działania. Nie mówię tylko o Zespole Medycznym, ale również o podejściu do sprawy wszystkich klubów. Usłyszeliśmy, że wszystko, co robimy daje poczucie bezpieczeństwa. Była też prośba o zaostrzenie, niektórych naszych procedur. Stąd nasz pomysł na wprowadzenie testów antygenowych w dniu meczu – powiedział Jacek Jaroszewski w Przeglądzie Sportowym.

Porozumienie nie dotyczy piłkarskich lig od trzeciej w dół. Tutaj jednak sytuacja równie wydaje być się już jasna. Nawet jeśli rząd w czwartek ogłosi narodową kwarantannę ze skutkiem natychmiastowym (np. od soboty – 14 listopada) to większość klas już pokończyła rozgrywki, kilka z nich zakończy je 11 listopada, a do dogrania pozostaną ewentualnie pojedyncze kolejki czy mecze. Najwięcej kolejek trzeba byłoby przełożyć jedynie w III lidze (grupa I), która zgodnie z terminarzem miałaby zakończyć grę dopiero w ostatni weekend listopada.

Źródło: własne, Przegląd Sportowy

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Cardyn
3 lat temu

Boruta II szuka bramkarza