Dziobnięcie Pelikana za trzy punkty

Po raz ósmy w tym sezonie trzecioligowi piłkarze Pelikana Łowicz schodzili z boiska z podniesioną głową. W niedzielę podopieczni ukraińskiego trenera Mykoły Dremluka pokonali na swoim boisku beniaminka z Błonianki Błonie 1:0 (1:0). Złotego gola w 34 minucie strzelił Patryk Pomianowski. Łowiczanie mają na koncie 28 punktów i plasują się w czołówce tabeli grupy pierwszej III ligi.

To był ciężki mecz dla zespołu z Łowicza. Błonianka zawiesiła Pelikanowi wysoko poprzeczkę, prezentując się jako solidna i dobrze poukładana drużyna. Przy odrobinie szczęścia mogła z Łowicza wywieźć przynajmniej punkt. Jedyny gol padł w 34. minucie po strzale Patryka Pomianowskiego z około 20 metrów. Chwilę później goście mogli wyrównać. Piłkarz Błonianki próbował lobować bramkarza Pelikana, ale trafił w poprzeczkę.

Po zmianie stron przyjezdni byli częściej w posiadaniu piłki, ale obrona gospodarzy nie dała się zaskoczyć. Pelikan nie miał natomiast dobrych okazji na gola i dowiózł szczęśliwe 1:0 do końcowego gwizdka sędziego.

Pelikan Łowicz – Błonianka Błonie 1:0 (1:0)
Bramka: Patryk Pomianowski 34

Pelikan: Orzeł – Mycka, Wawrzyński, Tkacz, Żółtowski – Kowalczyk (46′ Kieplin), Piekarski, Pomianowski, Wyszogrodzki – Białas (65′ Joźwiak), Wardzyński.