Gatta Active nie zapunktowała w Lubawie

Gatta Active Zduńska Wola przegrała w Lubawie mecz Statscore Futsal Ekstraklasy z tamtejszym Constractem aż 2:6 (1:3). Dzięki wygranej gospodarze zostali niespodziewanie liderem tabeli, bo dotychczasowy przodownik Rekord Bielsko-Biała przegrał w Chorzowie z Clearexem 4:6. Była to pierwsza przegrana mistrzów Polski.

Dla Gatty natomiast to już szósta w tym sezonie ligowa porażka. Mecz rozpoczął się zgodnie z oczekiwaniami, bo w 6 . minucie miejscowi wyszli na prowadzenie po golu Vitinho. W 12 minucie było 2:0 dla Constractu. Tym razem bramkarza gości pokonał Bartłomiej Piórkowski. Dwie minuty później nadzieję Gattcie na dobry wynik dał Igor Sobalczyk strzelając kontaktowego gola. Gospodarze szybko jednak strzelili trzecią bramkę. Raz jeszcze Mateusz Olczak zniwelował straty do jednego trafienia, ale na kolejne trzy gole drużyny z Lubawy zduńskowolanie nie znaleźli już odpowiedzi.

W najbliższą sobotę (28 listopada) Gatta gościć będzie w hali przy ul. Złotej 67 Piasta Gliwice, a mecz rozpocznie się o 12:00. Już w środę (25 listopada) zaległy mecz w Zduńskiej Woli. Gatta spotka się ze Słonecznym Stokiem Białystok (19:00).

Constract Lubawa – Gatta Active Zduńska Wola 6:2 (3:1)
Bramki: Vitinho 6, Bartłomiej Piórkowski 12, Sebastian Grubalski 30,38, Pedro Henrique 30, Pedro Silva 39 – Igor Sobalczyk 14, Mateusz Olczak 24

Gatta: Olejnik (Naparło) – Sztaba, Olczak, Czyszek, Dregier, Krawczyk, Sobalczyk, Marciniak, Szymczak