Druga z rzędu porażka Brunatnych

Po przegranej z Koroną Kielce na własnym boisku piłkarze GKS Bełchatów doznali drugiej porażki z rzędu. Zeszli pokonani z boiska w Radomiu gdzie przegrali z miejscowym Radomiakiem 0:2 (0:1). Przed tygodniem zespół Marcina Węglewskiego grał jednak słabo. W Radomiu do końca próbował zmienić niekorzystny wynik, mimo gry w osłabieniu.

Już w 12. minucie gospodarze objęli prowadzenie po strzale głową Karola Podlińskiego. Chwilę później mogło być jednak 1:1, ale strzał Przemysława Zdybowicza został zablokowany. Brunatni rzucili się do odrabiania strat. Pod bramką Radomiaka brakowało jednak precyzji.

Po zmianie stron nadal przewaga należała do Brunatnych. Kwadrans przed końcem Arkadiusz Najemski został upomniany drugim żółtym kartonikiem i musiał opuścić plac gry. Wykorzystał to w 88. minucie Leandro Rossi. Były gracz Zawiszy Rzgów, który od lat występuje w Radomiu, zdecydował się na uderzenie z 18 metra. Paweł Lenarcik musiał wyjąć piłkę z bramki, a jego drużyna zmuszona była przełknąć gorycz drugiej z rzędu porażki.

Radomiak Radom – GKS Bełchatów 2:0 (1:0)
Bramki: Karol Podliński 12, Leandro Rossi 88

GKS: Lenarcik – Sierczyński, Michalski ż, Magiera, Najemski ż, cz – Wroński (82′ Eizenchart), Pawlik, Witek ż (62′ Flaszka), Błanik (82′ Łapiński) – Zdybowicz (76′ Mas), Makuch (82′ Winsztal)