Pelikan przegrał pod białostockim balonem

W Białymstoku rozegrano zaległy mecz 12. kolejki grupy pierwszej III ligi w którym miejscowa Jagiellonia II pokonała Pelikana Łowicz 2:1 (1:0). Dla drużyny z Łowicza była to czwarta w tym sezonie ligowa porażka. Łowiczanie mają na koncie 29 punktów i w najbliższą niedzielę mogą dorobek poprawić, bo grają zaległy pojedynek w Grodzisku Mazowieckim z Pogonią.

Środowe spotkanie w Białymstoku rozegrano na boisku przykrytym balonem. Gospodarze objęli prowadzenie w 25 minucie po golu Macieja Twarowskiego. Łowiczanie doprowadzili do remisu dopiero w 56 minucie, a bramkarza miejscowej drużyny do kapitulacji zmusił Dawid Kieplin. Już dwie minuty później było 2:1 dla Jagiellonii II. Patryka Orła pokonał Szymon Sobczak. Podopieczni trenera Mykoły Dremluka (na zdjęciu) mieli dwie okazje na to, aby doprowadzić do wyrównania. Najpierw Dawid Kieplin spudłował z najbliższej odległości, a w 81. minucie Krystian Mycka nie wykorzystał rzutu karnego. Jego strzał obronił golkiper miejscowych.

Jagiellonia II Białystok – Pelikan Łowicz 2:1 (1:0)
Bramki: Maciej Twarowski 25, Szymon Sobczak 58 – Dawid Kieplin 56

Pelikan: Orzeł – Wardzyński (56′ Woźniak), Wyszogrodzki, Tkacz, Pomianowski – Kowalczyk, Białas (60′ Kruk), Mycka, Żółtowski (60′ Jóźwiak) – Kieplin, Wawrzyński