Dwie różne połowy Widzewa z Pogonią

Widzew Łódź pokonał Pogoń Grodzisk Mazowiecki 3:1 (0:1) w sparingowym spotkaniu, które rozegrane zostało w środowy wieczór na boisku Łodzianki. Zespół Enkeleida Dobiego zagrał słabo w pierwszej połowie, a po zmianie stron przycisnął trzecioligowca i strzelił trzy bramki. W piątek (22 stycznia) Widzew zmierzy się w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą.

W pierwszej połowie Widzew grał niemrawo, a doświadczony Sebastian Przyrowski, który występuje w Pogoni, nie miał okazji do popełnienia błędu. Lider III ligi (grupa I) strzelił bramkę po pięknym uderzeniu Damiana Jaronia, a tuż przed przerwą ten sam zawodnik mógł podwyższyć na 2:0.

Po zmianie stron przewagę osiągnął Widzew. Dość szybko udokumentował ją bramkami. Do wyrównania doprowadził głową Mateusz Możdżeń, a chwilę później na 2:1 bramkę strzelił, po podbramkowym zamieszaniu, Karol Czubak. W 72. minucie wynik spotkania ustalił debiutujący w Widzewie Paweł Tomczyk. Siedem minut wcześniej na murawie pojawił się rekonwalescent Przemysław Kita, który pauzował, po ciężkiej kontuzji, prawie rok.

Widzew Łódź – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 3:1 (0:1)
Bramki: Mateusz Możdżeń 57, Karol Czubak 59, Paweł Tomczyk 72 – Damian Jaroń 16

Widzew (I połowa): Leszczyński – Kosakiewicz, Nowak, Tutsykinas, Becht – Michalski, Poczobut, Handzlik, Morais – Fundambu, Robak
(II połowa): Leszczyński – Kun, Grudniewski, Tanżyna, Stępiński – Ameyaw (83′ Tomczyk), Mucha (70′ Frick, 87′ Możdżeń), Możdżeń (81′ Mucha), Prochownik (87′’ Ameyaw) – Czubak (65′ Kita), Tomczyk (74′ Czubak)