Ekstraklasowa Warta lepsza od Widzewa

Widzew Łódź przegrał z Wartą Poznań 1:3 (0:2) w sparingowym spotkaniu, które rozegrane zostało w Grodzisku Wielkopolskim. Zespół Enkeleida Dobiego przegrywał już 0:3, ale w 73. minucie z rzutu karnego honorową bramkę strzelił Paweł Tomczyk. Grali testowani: Michał Leszczyński i Mario Babić, a kolejny sparing Widzewa zagra w sobotę z Polonią Warszawa.

W pierwszej połowie padły dwie bramki – obie strzelił beniaminek PKO Ekstraklasy. Michała Leszczyńskiego pokonali Mateusz Kuzimski i Maciej Żurawski. Tuż po przerwie na 3:0 podwyższył Mateusz Kupczak. Widzewowi udało się w końcówce strzelić honorową bramkę za sprawą Pawła Tomczyka, dla którego to drugi gol w barwach czterokrotnego mistrza Polski. Tomczyk miał jeszcze w końcówce okazję, aby ponownie wpisać się na listę strzelców. O 12:00 widzewiacy zagrają jutro z Polonią Warszawa.

Warta Poznań – Widzew Łódź 3:1 (2:0)

Widzew: (I połowa): Leszczyński – Stępiński, Tanżyna, Nowak, Becht – Ameyaw, Mucha, Babić, Michalski – Czubak, Robak
(II połowa): Mleczko – Kosakiewicz, Nowak, Grudniewski, Stępiński (71′ Becht) – Kun, Możdżeń, Poczobut – Fundambu, Tomczyk

Źródło: widzewtomy.net